comScore

Sivasspor Sivasspor

Samet Aybaba, Robinho'yu oynatmama sebebini açıkladı! Fenerbahçe maçında...

17 Nisan 2018, Salı 21:29
Samet Aybaba, Robinho'yu oynatmama sebebini açıkladı! Fenerbahçe maçında...

Sivasspor Teknik Direktörü Samet Aybaba, Robinho'yu Fenerbahçe maçında ilk 11'de oynatmamasının nedenlerini sıraladı.

FutbolArena - Sivasspor Teknik Direktörü Samet Aybaba, TRT Spor'da yayınlanan Basın Tribünü programında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Fenerbahçe'ye 2-1 mağlup oldukları maçta Robinho'yu yedek bırakmasıyla eleştirilen Samet Aybaba, bu kararının sebebini açıkladı.
 

Samet Aybaba, Robinho'yu neden oynatmadı?


Robinho'yu Fenerbahçe maçında yedek bırakması konusunda gelen soruyu yanıtlayan Samet Aybaba, "Robinho ile 2 kez konuştum. Brezilya'da uzun bir ara vermişti. Başta bir çıkış yapıp, daha sonra aşağıya gideceğini planlamıştık. O da zaten aynı düşüncede. Dip yaptığı antrenman bölümlerinden bir tanesiydi. Josef de Souza ve Mehmet Topal'ın fizik gücü arasında ne yapar diye düşündük. Sonradan oyuna alırsak daha iyi olacağına karar verdik. Hakikaten de öyle oldu. Gol attı. Oyun içinde birçok faktör var. Maç 0-0 giderken Robinho'yu alsaydım ve attığı golle kazansaydık, şu an kahramandım." dedi.

Sözlerinin devamında, "Fenerbahçe ile oynuyorsunuz, bize karşı çıkan kadrosuna baktınız mı? Hepsi geriye dönüyor. Top rakibe geçtiğinde ne yapacağız? İyi kurgulamazsanız, bir yerde başladıktan sonra önleyemezsiniz." ifadelerini kullandı.
"ROBİNHO'DAN KONDİSYON ANLAMINDA BİR ŞEY BEKLEMİYORUM"

Robinho tepkilerine yönelik bir açıklama daha yapan Samet Aybaba, "Defalarca maçları izleyip, futbolcuları konuşarak maçlara hazırlanıyoruz. Robinho'dan kondisyon anlamında çok bir şey beklemiyorum. Bizim kadromuzda sürekli koşacak oyuncu sayısı az. Fenerbahçe gibi takımların karşısında hızlı oyunculara ihtiyacımız var. Robinho gibi futbolcular kendilerini aşmış insanlar. Yalnızca büyük takımlarla olan maçlara değil her maça aynı ciddiyetle çıkmak gerekiyor." yorumunu yaptı.

"LUCESCU MİLLİ TAKIMI YENİDEN YAPILANDIRAMAZ"

Mircea Lucescu'nun milli takımdaki değişimin başında olmasını eleştiren Samet Aybaba, "Lucescu kendini kanıtlamış bir hoca ama milli takımda yeniden yapılanmayı organize edecek bir isim değil. Kesinlikle bir yerli teknik direktör lazımdı. Yanlış başladılar. Lucescu 2 senede bunu yapamaz. Mümkün değil. Türkiye'de başarılı teknik direktörlerin yurt dışında görev alması lazım. Yabancıya karşı değilim, Türk futboluna katkıda bulunan her şeye açığım. Türk futbolunda yeniden bir yapılanma yapıyorsanız , her şeye müdahale etmeniz lazım. Şu anda yapılanma gibi bir şey görmüyorum. Yapılanmaya gidiyorsanız yeniden bir kadro oluşturmak lazım. Ben her zaman genç oyuncu oynatmaktan yanayım." dedi.
 

Samet Aybaba'dan Beşiktaş sözleri


Beşiktaş günlerini değerlendiren Samet Aybaba, "Beşiktaş küme mi düşecek, Beşiktaş battı diyorlardı. Tam tersine işini iyi yapan bir ekip oluşturmak istedik. Takımı inandırdık, camiayı ve medyayı inandıramadık. Seyirci de o coşkuya katılsaydı, son dakika gollerini yemezdik. Beşiktaş hangi koşulda olsa olsun hücum futbolu oynar. Biz de öyle planladık. Beşiktaş'tayken menemen bir mesajdı. Yumurta emek, domates heyecan, baharat takımdaşlık demekti. Ama paramız yok diye menemen yiyoruz sandılar. Oysaki Fernandes boğazın her yerini yedi. Futbolda bana çok haksızlık yapıldı. Başarılı olduğumuz dönemlerde hakkımızı vermediler. Medyayla, siyasilerle araları iyi olanlar var. Öyle olunca biz geride kaldık." ifadelerini kullandı.

"ŞU AN EN İYİ KADRO BEŞİKTAŞ'TA"

Şampiyonluk yarışı sorusuna cevap veren Aybaba, Samet Aybaba: "Şu anda en iyi kadro Beşiktaş'ta. 5 maçını kazanırsa şampiyon oluyor. Başakşehir'in devamlı birlikte oynama özelliği var. Galatasaray içeride iyi, dışarıda sorun yaşıyor. Fenerbahçe de diğer takımları bekleyecek. En zor iş onlarda." yorumunu yaptı.

"QUARESMA İLE HİÇ TANIŞMADIM"

Quaresma gerçeklerini açıklayan Samet Aybaba, "Quaresma ile hiç tanışmadım. Ben geldiğimde kadro dışıydı. Benim için Quaresma'yı gönderen teknik direktör dediler ama elini bile sıkmışlığım yok. Ben takıma dönmesini istedim, yönetim kabul etmedi." dedi.

Son dakika Sivasspor Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"