comScore

Sivasspor Sivasspor

Samet Aybaba, FutbolArena'ya açıkladı! Sivasspor'a transfer müjdesi

09 Ocak 2018, Salı 00:30
Samet Aybaba, FutbolArena'ya açıkladı! Sivasspor'a transfer müjdesi

Demir Grup Sivasspor Teknik Direktörü Samet Aybaba, FutbolArena'ya yaptığı özel açıklamalarda transfer müjdesi verdi.

FutbolArena Özel - Süper Lig'in devre arası kampı için takımla beraber Antalya'da bulunan Demir Grup Sivasspor Teknik Direktörü Samet Aybaba, transfer görüşmelerindeki son durumu FutbolArena'ya açıkladı.
 

Sivasspor transfer yapacak mı?


Transfer müjdesi veren Samet Aybaba, "4 oyuncuya ilaveten 2 oyuncu daha oldu. Hem onları hem de kulübümüzü düşünerek 6 oyuncu ile yollarımızı ayırdık. 3-4 oyuncu ile de transfer görüşmelerimiz devam ediyor. Yabancı ve yerli oyuncular var. Biliyorsunuz bu iş biraz zor. Özellikle devre arası transferi çok zor. Kulübün iyi oyuncusunu alamazsınız zaten biz de vermiyoruz. Birkaç gün içinde görüşmeleri sağlıklı şekilde ilerleteceğiz. İsimleri veremiyoruz çünkü bize sorun yaratıyor" diye konuştu.
 

Samet Aybaba'dan yerli ve yabancı teknik direktör yorumu


FutbolArena muhabiri Kevser Şahin'in "Süper Lig'de sadece 2 takımın başında yabancı teknik direktör var. Ne oldu da böyle bir tablo ortaya çıktı?" sorusuna yanıt veren Samet Aybaba, "Türk teknik direktörler kıymetlendi olarak bakmayalım olaya. Kulüpler zorda kaldı diye düşünelim. Çünkü bu teknik direktörler hep vardı ama ben Yabancı - Türk ayrımından nefret ediyorum. Biz teknik direktörüz. Sonuçta başarılı yabancıyı da biz takdir ediyoruz. Başarısız olanı söylüyoruz. Yerli yabancı değil de başarılı ya da başarısız olarak ayırsak daha iyi olur diye düşünüyorum" ifadelerini kullandı.

Süper Lig ile ilgili tüm gelişmeleri Süper Lig Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)