comScore

Sivasspor Sivasspor

Roberto Carlos, FutbolArena'ya anlattı! "Robinho'yu ben ikna ettim"

25 Ocak 2018, Perşembe 15:21
Roberto Carlos, FutbolArena'ya anlattı!

Sivasspor'un eski teknik direktörü Roberto Carlos, FutbolArena'ya Robinho transferinde kendisinin devreye girdiğini ve oyuncuyu ikna ettiğini söyledi.

FutbolArena Özel - Sivasspor'un transfer çalışmaları kapsamında Robinho'yu kadrosuna katması Avrupa'da da ses getirdi. Brezilyalı yıldızın transferinde Sivasspor'u bir dönem çalıştıran Roberto Carlos'un etkin rol oynadığı ortaya çıktı. FutbolArena'ya özel açıklamalarda bulunan Roberto Carlos bu transferin hikayesini anlattı.
 

Robinho, Sivasspor'a nasıl transfer oldu?


Robinho'ya Sivasspor dışında da birçok talibin olduğunu ifade eden Roberto Carlos, bu transferde profesyonel olarak devreye girmediğini ancak Sivasspor'un kendisi için ayrı bir yeri olması ve Robinho ile yakın arkadaşlığı nedeniyle yönetime yardımcı olduğunu söyledi. 

İŞTE ROBERTO CARLOS'UN SÖZLERİ
"Robinho'ya Brezilya'dan 3 teklif vardı. Santos, Sao Paulo ve Fluminense talip olmuştu. Sivasspor dışında talipleri fazlaydı. Kendisine Sivasspor'un onun için iyi bir adres olacağını söyledim ve ikna ettim. Sivasspor benim kulübüm, Robinho'yu istediler ve devreye girerek onu ikna ettim. Robinho henüz 40 yaşında değil. Aslında Fenerbahçe'de de oynayabilecek durumda. Sivasspor'da göstereceği performansın ardından gelecek sezon neler olabileceğini göreceğiz. Bence mutlaka şampiyonluğa oynayan takımlardan teklif alacaktır. Ben Real Madrid'de görevime devam ediyorum ama Sivasspor'un yeri ayrı. Her zaman bu konularda devreye girerek Sivasspor'a destek veririm."


 

Sivasspor'un yeni transferi Robinho'nun ilk açıklamaları


Sivasspor'un yeni transferi Robinho, Türkiye'de ilk kez FutbolArena'ya konuştu ve şu açıklamaları yaptı:

"CICINHO VE ROBERTO CARLOS İLE KONUŞTUM"

Türkiye ve İstanbul'a ilk kez geldim.  Roberto Carlos ve Cicinho ile hem Real Madrid hem Brezilya Milli Takımı'nda beraber oynadım. Gelmeden önce onlarla konuştum. Sivas'ın kulüp ve şehir olarak büyük, eğlenceli bir yer olduğunu söylediler. Ben de dört gözle takımıma katılmak için bekliyorum. 

"BANA ANLATILAN PROJEDEN ETKİLENDİM"

Bana anlatılan projeden oldukça etkilendim. Sivasspor'un hedeflerinin ne kadar büyük olduğunu biliyorum. Türkiye Ligi'ni kazanmanın ne kadar büyük olduğunu biliyorum ama kulübün hedefleri bu doğrultuda. 

"EN İYİSİNİ YAPACAĞIM"

Robinho kendisi açısından hedefleriyle ilgili olarak, "Şu an için bilmiyorum. Yeni bir ülkeye geldim. Çalıaşcağım. İdmanlarımı yapacağım ve en iyisini yapacağımdan herkes emin olabilir. " ifadelerini kullandı. 

Sivasspor Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)