comScore

Sivasspor Sivasspor

Rıza Çalımbay'dan çarpıcı sözler: "Türkiye'de lobi işleri fazla!"

08 Aralık 2019, Pazar 18:05
Rıza Çalımbay'dan çarpıcı sözler:

Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, NTV'ye konuştu ve teknik direktörlük kariyerinde çalıştırdığı takımlarla ilgili önemli açıklamalar yaptı. 

FutbolArena - Süper Lig'in lideri Sivasspor'un başarılı teknik direktör Rıza Çalımbay, NTV'nin sorularını yanıtladı ve teknik direktörlük kariyerinde ayrıldığı takımlarla ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. 

""NASRI'YI ALMAYIN DEDİM! KASIMPAŞA'DA ŞAMPİYONLUK HEDEFİNDEN SONRA KÜÇÜLMEYE GİTTİLER"
Kasımpaşa'da çok iyi sezon geçirdik. Sonra küçülmeye gittiler. 3 yıl anlaştık. İkinci yıl şampiyonluğa oynayacağız diye anlaştık. Bu takım düşsün havasıyla girdiler. O zaman ayrılmak zorunda kalıyorsunuz. Teklifle geliyorlar. Ayrılalım diyorlar, tamam diyoruz. Ondan sonra parayı ödemiyorlar. Çeşitli mazeret üretiyorlar. Antalyaspor 2 puandayken o takımı aldım. Söz verdim, geliyorum dedim. O takımı 5. yaptım. Ondan sonra öbür sene Nasri'yi aldılar. Almayın, denge bozulacak dedim. Takım karmakarışık oldu. Ondan sonra ayrılmak zorunda kalıyorsunuz. Ben hiçbir yerden hayatta ayrılmak istemedim yani. 

"TÜRKİYE'DE ANTRENÖRLÜKTE LOBİ İŞLERİ FAZLA"

Türkiye'de antrenörlük işinde lobi işleri fazla. Hak eden insanların hak ettiği yere geldiğine inanmıyorum. Ben işimi seviyorum. Hiç kimseyle de sıkıntım yok. Gittiğim yerde görevimi yapıyorum. Ayrılırken her zaman bembeyaz bir sayfa bırakırız. Hakkımda biri bir şey söylüyorsa yalan söylüyordur. 

"KONYASPOR'DAN NEDEN AYRILDIĞIMI ANLAMADIM"

Ayrıldığım yerlerde hep yanlışlar yapıldı. Futbolun içinde kötü insanlar da var. Mesela Konyaspor'dan neden ayrıldığımı anlamadım. Başarısız değildik. Bana şehir uyuşmazlığı dediler. Şehir uyuşmazlığı nedir? Ben belediye başkanı mıyım?
Sivasspor Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"