comScore

Sivasspor Sivasspor

Rıza Çalımbay: 'Artık hakemlerin hiçbirini ciddiye almıyorum'

21 Kasım 2020, Cumartesi 16:26
Rıza Çalımbay: 'Artık hakemlerin hiçbirini ciddiye almıyorum'

Fatih Karagümrük ile 1-1 berabere kalan Sivasspor'da Teknik Direktör Rıza Çalımbay maçın ardından hakem Hüseyin Göçek'e yüklendi.

FutbolArena - Süper Lig'in 9. haftasında Fatih Karagümrük ile Kasımpaşa Recep Tayyip Erdoğan Stadı'nda karşılaşan ve sahadan 1-1'lik beraberlikle ayrılan Demir Grup Sivasspor'da Teknik Direktör Rıza Çalımbay, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında konuştu. 9 eksikle İstanbul'a geldiklerini söyleyen Çalımbay, hakem Hüseyin Göçek'e tepki gösterdi.

"KADROYU ÇIKARIRKEN ZORLANDIK"
"Covid-19 testi pozitif çıkan 5 arkadaşımız ve sakatlığı bulunan 4 arkadaşımız vardı. Kadroyu çıkarırken zorlandık. Kadromuz gerçekten çok kaliteli ve bugün de bunu gösterdiler. Maçın başından sonuna kadar iyi mücadele ettiler. Biz rahatlıkla Karagümrük'ü geçerdik, sadece hakem engeline takıldık. Geçen hafta da Galatasaray maçında hakem engeline takılmıştık."

"İKİ HAKEMİ DE KINIYORUM"

"Bizim penaltı pozisyonumuz vardı geçen hafta. Gözünün önündeki pozisyon için VAR'a gitti. Bugün ise penaltı pozisyonunda VAR'a gitmedi ve izlemedi. İki hakemi de kınıyorum. Ellerinde VAR gibi bir şey var ama gidip bakmıyorlar. Birbirlerini kolluyorlar. Bu penaltı pozisyonu Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş'a olsa bin kere bakarlardı. Biz birçok kez bu konularda haksızlığa uğradık. 3 puanımız hakem yüzünden gitti.

"ARTIK HAKEMLERİN HİÇBİRİNİ CİDDİYE ALMIYORUM"

"3 gün sonra bir maçımız var. Hem kendimiz hem Türkiye için çabalayacağız. Biz orada puanlar alıp bir şeyler yapmaya çalışıyoruz ama burada hakem arkadaşlar bir şey yapmamamız için uğraşıyorlar. Ben artık hakemleri ciddiye almıyorum. Yönetici arkadaşlarımız gerekeni yaparlar. Bir tek ben söylüyorum, sonra çok konuştum oluyorum. Bana göre hiçbir hakemimiz hazır değil, hiçbiri VAR'ı kullanamıyor. Büyük takım maçlarında korkarak maç yönetiyorlar. Bunu geçen haftaki Galatasaray maçından dolayı söylüyorum. Korkmadan delikanlı gibi yönetmelerini istiyorum."

Son dakika Sivasspor Haberleri FutbolArena'da.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"