comScore

Sivasspor Sivasspor

Rıza Çalımbay açıkladı! 'Galatasaray veya Fenerbahçe'den teklif gelirse'

22 Ocak 2020, Çarşamba 12:06
Rıza Çalımbay açıkladı! 'Galatasaray veya Fenerbahçe'den teklif gelirse'

Sivasspor'un teknik direktörü Rıza Çalımbay, Galatasaray ve Fenerbahçe'den teklif gelmesi halinde ne yanıt vereceğini açıkladı.

FutbolArena - Süper Lig'de lider durumda bulunan Sivasspor'un başarılı teknik direktörü Rıza Çalımbay, Hürriyet Gazetesi'ne önemli açıklamalarda bulundu. Beşiktaşlı olduğunu her fırsatta dile getiren deneyimli teknik adam, "Galatasaray veya Fenerbahçe'den teklif gelirse kabul eder misiniz?" sorusuna da yanıt verdi.

Galatasaray ya da Fenerbahçe çağırırsa gider misiniz?
Gitmem. Galatasaray'ı da Fenerbahçe'yi de çok seviyorum. Yıllarca onlarla mücadele ettik. Kendilerinin içinden yetişmiş çok değerli arkadaşlarımız var. Onlardan faydalanmaları gerektiğini düşünüyorum. Mesela Trabzon bunu şu anda çok iyi yapıyor. 

Başakşehir'in geçen yıl şampiyonluğu kaybetmesini nasıl değerlendiriyorsunuz?

Başakşehir bana göre iki sezondur Türkiye'nin en kaliteli takımına sahip. Sadece geçen sezon değil, ondan önceki sezon da şampiyon olabilirdi, ama şampiyonluğa giderken krizler yaşanıyor. Krizleri yönetmek çok önemli. Başakşehir'in eksiği taraftarının olmaması.

Sizce hakkınız veriliyor mu?

Türkiye'de lobin varsa veyahut bu işi kovalayan kişilerle içli dışlıysanız, öne çıkabiliyorsunuz. Benim öyle bir lobim yok. Öyle olmak için, argo tabirle sosyal takılmak lazım. Yıllarca Beşiktaş'ta takım kaptanlığı yaptım, hiçbir zaman kendimi bozmadım. Ben hak edenin Türkiye'de hakkıyla bir yere geldiğine inanmıyorum. Biz birçok takımı eledik ettik, 1-2 kere yazılıyor bitiyor. Medya Fener, Galatasaray, Beşiktaş, Trabzon'un peşinde. Eğer sen Sivas gibi, Kayseri veyahut Malatya gibi takımları çok iyi bir yere getiriyorsan esas başarı o. Galatasaray 13 milyon Euro verdi Diagne'yi aldı Kasımpaşa'dan. Niye aldı, şampiyon olmak için. Diagne parasıyla Sivas 2, 3 tane takım yapar.

Milli Takım mı, Beşiktaş mı?

Beşiktaş benim futbola başladığım ve bitirdiğim bir yer. Milli Takım'ın yeri ayrı. Milli Takım'la para bile konuşamazsın, Beşiktaş da öyle gerçi. Milli Takım'ın durumuna bakarsınız, Beşiktaş'ın durumuna bakarsınız hangisinin ihtiyacı varsa oraya gidersiniz.

Beşiktaş maçı nasıldı?

Beşiktaş ile oynamak her zaman çok zordur. Çünkü muhteşem bir taraftara sahip. Arkadaşlarımız ne görev verdiysek, ne taktik verdiysek en iyi şekilde yaptı. Çok baskı yediğimiz de oldu 10 kişi kaldığımız zaman, ama hiç pes etmedik. Hiç oyundan kopmadık.

Son dakika Sivasspor Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"