comScore

Sivasspor Sivasspor

Mert Hakan Yandaş: "Oyna devam, bizim ailemiz yok!"

17 Mart 2020, Salı 21:07
Mert Hakan Yandaş:

Sivassporlu Mert Hakan Yandaş, "Oyna devam! Çünkü bizim bir ailemiz yok." sözleriyle liglerin ertelenmemesine tepki gösterdi.

FutbolArena - Tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüs, futbola da sıçradı ve birçok ligin ertelenmesine sebep oldu. Sivassporlu futbolcu Mert Hakan Yandaş, liglerin nisan ayı sonuna kadar seyircisiz olarak devam edeceğinin açıklanmasına tepki gösterdi.
 

Mert Hakan Yandaş'tan TFF'ye koronavirüs tepkisi


Türkiye'de ligler ertelenmedi ve sadece maçların seyircisiz oynanmasına karar verildi. Tartışmalar sürerken DG Sivasspor'un başarılı orta saha oyuncusu Mert Hakan Yandaş sosyal medya hesabından bu duruma isyan etti.

"OYNA DEVAM! ÇÜNKÜ BİZİM AİLEMİZ YOK"
Kırmızı-beyazlı takımın 25 yaşındaki oyuncusu Mert Hakan Yandaş, sosyal medya hesabından korona virüs salgınıyla ilgili kaygılarını dile getirerek maçların oynanmasına tepki gösterdi.

Yandaş, “Oyna devam! Çünkü bizim bir ailemiz yok. Spor salonları kapatıldı, halı sahalar yasak. Fitness'a bile gidemiyor insanlar. Çünkü tüm insanlığı tehdit eden bir krizle karşı karşıyayız. Hatırlamamız gereken tek şey ise biz futbolcular da insanız” ifadelerini kullandı. (İHA)

FutbolArena Haber Turu (22 Eylül 2020)