comScore

Sivasspor Sivasspor

Karabağ hocasından Türkiye mesajı: "Öz vatanımızdayız"

04 Kasım 2020, Çarşamba 20:48
Karabağ hocasından Türkiye mesajı:

Teknik Direktör Gurban Gurbanov ve futbolcu Gara Garayev, maçın oynanacağı Sivas Yeni 4 Eylül Stadyumu'nda basın toplantısında konuştu.

FutbolArena - UEFA Avrupa Ligi I Grubu'ndaki üçüncü maçında deplasmanda Sivasspor ile karşılaşacak olan Karabağ'da Teknik Direktör Gurban Gurbanov basın toplantısında konuştu.

"AZERBAYCAN VE TÜRKİYE TEK MİLLET"
"Grupta her iki takımın da henüz puanı yoktu. Her iki takım için bu oyun önemli. Hem Sivasspor hem biz yarınki maçı kazanmayı çok istiyoruz. Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay'ın açıklamalarını dinledim, onlarda galip gelmek için her şeyi yapacaklarını söylemiş. Elbette ki aynı fikirler bizde de var. Türkiye ligi ile Azerbaycan ligi arasında fark var. Yarın en üst düzeyde oynayarak güzel netice elde etmek için oynayacağız. Her iki takıma başarılar diliyorum. Azerbaycan ve Türkiye'nin iki devlet, bir millettir ve bunu yıllardır hissediyoruz."

"ÖZ VATANIMIZDAYIZ"

"Bize çok büyük ilgi gösterildi. Sivas'a geldiğimizde de bugün havalimanında da bunu hissettik. Bütün Türk milletine teşekkür ediyorum. Bizim en acı günümüzde hem de iyi günümüzde yanımızdalar. Havalimanında bana Kur'an-ı Kerim ve Türk Bayrağı hediye edildi. Onları evimin en güzel köşesinde saklayacağım. Bugün yine hissettim ki biz başka ülkede değiliz, öz vatanımızdayız. Futbol bir spor ve Sivasspor'a karşı kazanmak için mücadele edeceğiz. Bu sadece sahada, milletçe Türk futbolunu yakından izliyoruz. Türkiye büyük bir dostumuz ve büyük bir kardeşimiz."

"HER MAÇI KAZANMAK İSTİYORUZ"

"Her seferinde çok iyi mücadele ediyoruz ve çok güzel şanslarımız oldu. Ama bazı maçlarda bazı talihsizlikler yaşadık. Her maça çalıştık ve başa baş mücadele ettik. Hedefimiz elbette ki her maçta galip gelmektir. Her maçta galip gelmeyi çok istiyoruz, ama henüz bunu gruplarda elde edemedik. Büyük bir tecrübe topluyoruz, son yıllarda gruplarda daha çok işler yapmaya başladık. Bu tecrübelerin gelecek açısından bizlere çok faydalı olacağına inanıyorum."

Karabağ futbolcularından Gara Garayev ise, “Grupta her iki takımında henüz puanı bulunmuyor. Her iki takımda kazanmak için oynayacak. Elimizden gelen mücadeleyi vererek sahadan galip ayrılmak istiyoruz” dedi.

Son dakika Sivasspor Haberleri FutbolArena'da.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"