comScore

Sivasspor Sivasspor

FutbolArena, Sivasspor kampında! Samet Aybaba'dan gündeme dair açıklamalar

09 Ocak 2018, Salı 13:49
FutbolArena, Sivasspor kampında! Samet Aybaba'dan gündeme dair açıklamalar

Sivasspor Teknik Direktörü Samet Aybaba, ikinci yarı hazırlıkları kapsamında Antalya'dan FutbolArena'nın sorularını yanıtladı. Samet Aybaba, Sivasspor'un gündeminden Beşiktaş'taki günlerine kadar önemli açıklamalar yaptı.

FutbolArena Özel - Sivasspor'da 2. yarı hazırlıkları devam ederken FutbolArena Antalya'da Yiğidoların kamğına katıldı. Sıkı bir çalışma içerisinde 2. yarı hazırlıklarını sürdüren Sivasspor'da deneyimli çalıştırıcı Samet Aybaba gündeme dair açıklamalarda bulundu.

İlk yarıyı iyi bir noktada bitirdiklerini söyleyen Samet Aybaba, ikinci yarı öncesi transfer yapacaklarının müjdesini verdi.
 

Samet Aybaba'nın devre arası kamğında yaptığı açıklamalar


Samet Aybaba, milli takım, Türk futbolu ve Beşiktaş'taki meşhur menemen hikayesini de FutbolArena'ya anlattı.
İşte Samet Aybaba'nın yaptığı açıklamalar

"EKSİK YERLERE TRANSFER YAPACAĞIZ"

İlk yarıyı umduğumuzun üstünde bitirdik. İkinci yarı daha çok. Eksik yerlere transfer yapacağız. İstediğimiz oyuncuları alırsak ikinci yarı da iyi bir performans gösterebiliriz.

Sivasspor Teknik Direktörü Samet Aybaba, Arouna Kone transferindeki perde arkası detaylarını paylaştı.

"OYUNCU TRANSFER OLMADAN HER ŞEYE BAKAR"

Transfer yapmak çok zor. Oyuncular, gidecekleri şehirde çocuklarının nerden okuyacağına kadar bakıyor. Kalınacak ev, şehrin konumu, aile için yaşanacak bir ortam vs bunlara hep bakarlar. Biz yıldız alalım, Arouna Kone'yi getirelim dedik. Kone'yi alarak gelmek istemeyen futbolculara 'Kone geldi' diyebilelim demeyi amaçladık. Kone bize oyunsal olarak çok katkı veriyor. O da bizden çok mutlu. 

Sivasspor Teknik Direktörü Samet Aybaba, Türkiye'de hocaların neden şikayet makamı haline geldiğini açıkladı.

"UZUN VADELİ BİR PLAN VE PROJE OLMALI"

Türk futbolunda her şey kötü gidiyor. İyi giden bir şey yok, sistem yok. geleceğe yönelik bir plan yok. Kulüpler günlük yönetiliyor. Altyapılarla ilgili organizasyon yok. Böyle olunca da futbolumuz gittikçe kısırlaşıyor. Yeni oyuncu yetiştiremiyoruz. Dışa bağımlı gibi olduk. Sistemli bir şekilde sorunları çözebilirsek futbolun içindeki insanların da katkısı daha fazla olur. Antrenörler, federasyon yetkilileri, futbolcular, yöneticiler ve medya grubundaki insanlar bu konuyu konuşarak bir sistem getirmeli. Uzun vadeli bir plan ve proje olmalı. Yoksa yine günü kurtarmakla uğraşmaya devam edeceğiz.

Sivasspor Teknik Direktörü Samet Aybaba, A Milli Futbol Takımını çalıştırmak istediğini söyledi.

"MİLLİ TAKIMI KİM İSTEMEZ?"

Türkiye'deki her teknik direktör milli takımı çalıştırmak ister. Ben de milli takımı çalıştırmak isteyen teknik direktörlerden biriyim. 


FEDA sezonunda menemen nasıl doğdu?


Samet Aybaba, Beşiktaş'ı çalıştırdığı sezonda menemen hikayesini aktardı.

"MENEMEN BİR MESAJDI"

Orduspor ile oynadığımız maç sonrası İstanbul'a dönmüştük. Gece 2-3 gibi tesislere gittik. Oyunculara antrenman yapıp menemen yiyeceğiz dedim. Basın farklı bir yere çekti. Kulübün parası yok dediler, halbuki hiç alakası yok. Menemen bir birlikte hareket etme mesajıydı. Mesajı doğru alanlar, doğru aldı. O dönem çok menemen yedi. Sivas'ta pek iyi yapamıyorlar. Beşiktaş'taki aşçımız acılı, acısız çok iyi yapıyordu. Ben Adanalı olduğum için acılı yiyordum; futbolcular acısız tercih ediyorlardı.

Süper Lig ile ilgili tüm gelişmeleri Süper Lig Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)