comScore

Sivasspor Sivasspor

Emre Kılınç ve Mert Hakan Yandaş için transfer açıklaması

16 Aralık 2019, Pazartesi 19:36
Emre Kılınç ve Mert Hakan Yandaş için transfer açıklaması

Mert Hakan Yandaş ve Emre Kılınç'ın takımdaki geleceği hakkında konuşan Rıza Çalımbay, ayrılıklara sıcak bakmadığını söyledi.

FutbolArena - Sivasspor'da 6 aylık sözleşmeleri kalan Mert Hakan Yandaş ve Emre Kılınç'ın kaderi devre arası transfer döneminde belli olacak. Sivasspor teknik direktörü Rıza Çalımbay iki futbolcu ile görüştüklerini söylerken, takımı bozmak istemediğini ifade etti.
 

Mert Hakan Yandaş ve Emre Kılınç, Sivasspor'dan ayrılacak mı?


“Sürekli yönetimle görüşüyoruz. Mert Hakan ve Emre ile de görüşüyoruz. En iyi ne ise ona karar verecek ama ben tabi ki takımımı bozmak istemem fakat 1-2 tane oyuncu mutlaka takviye yapmamız gerekiyor, fazla değil. Takımdaki dengeyi bozmadan, maddi açıdan yüksek oyuncu alma şansımız yok zaten. Öyle bir şey ben de istemiyorum. Mevcut oyuncu arkadaşlarımız takımı buralara kadar getirdiler, onların en küçük şekilde mağdur olmasını hiç istemiyorum. Mütevazi bir takımız. Şu andaki gidişatı bozmadan belki 1 tane, belki 2 tane oyuncu alma şansımız olursa onu alacağız. Sonra dediğim gibi çalışmalarımızı çok iyi yapıp ikinci yarıya başlayacağız ama şu anda bizim için önemli olan kalan 2 tane maç. O maçlara bakmamız gerekiyor. Bir de çarşamba günü oynayacağımız kupa maçında da disiplinli, bize yakışır şekilde sahamızda mücadele etmemiz gerekiyor.”
 

Sivasspor şampiyon olur mu?


"Bizim onu dememiz için bazı şeyleri tam yapmamız gerekiyor. Hem oyun olarak olsun, hem taraftar açısından olsun. Ben bu maçta dolacağını biliyordum ama Malatya ve Kayseri maçında bizim taraftarımız muhteşemdi. Oraya kadar gelip bizi desteklemeleri, kendilerine ayrılan yeri doldurmaları çok iyiydi. Bunun bir tek Fenerbahçe maçında dolması önemli değil, diğer maçlarda da dolması gerekiyor. Takım için çok büyük bir destek oluyor. Onlarla beraber gitmek gerekiyor bu işte. Yönetim kendine düşeni zaten yapıyor. Şu an kimsenin maddi açıdan burada bir sıkıntısı olmadı. Onun için şu anda her şey gayet iyi ama bir şampiyonluk düşünüyorsan tabii ki bunlar yetmez. Daha farklı şeyler yapmamız gerekiyor."

Son dakika Sivasspor Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"