comScore

Sivasspor Sivasspor

Sivasspor Haberleri: Yiğidolar gelecekten umutlu

21 Haziran 2016, Salı 18:45
Sivasspor Haberleri: Yiğidolar gelecekten umutlu

Küme düşen Eskişehirspor ve Mersin İdmanyurdu'nun aksine Sivasspor taraftarları gelecekten umutlu

FutbolArena - 2015-2016 sezonunda küme düşen üç takımdan biri olan Sivasspor, mali olarak ligin en iyi yönetilen kulüplerinden biri olarak gösteriliyordu. Buna karşın Sivasspor santrfor sorununu çözemediği için gol yollarında sıkıntı yaşadı ve küme düşmeye engel olunamadı. 


Galatasaray'dan daha az gol yiyen Sivasspor küme düştü 


2015-2016 sezonunu 6. sırada bitiren Galatasaray'dan daha az gol yiyen Sivasspor buna karşın santrfor sorununu çözemediği için küme düştü. Sene başı transfer edilen ve bir önceki sezon Yunanistan Ligi gol kralı olan Jerónimo Barrales'in yaşadığı çok ağır sakatlık ve sezonu kapatması, Sivasspor'un yaşadığı ilk büyük şanssızlıktı. Üstüne Sergen Yalçın'ın Batuhan Karadeniz ile yaşadığı sorun ve Eneramo'nun da düşüşü eklenince Sivasspor ilk yarıda santrfordan beklenen verimi alamamıştı. Ligin 2. yarısında transfer edilen David Texeira ve Hasan Kabze de bu sorunu çözemeyince Sivasspor küme düştü ancak mali açıdan güçlü kulüp bir çok oyuncusunu elinde tutup santrfor bölgesine de Mirkan Aydın'ı transfer etti. 


Beykan Şimşek Sivasspor'da kalacak mı? 


Aatıf Chahechouhe'nin ayrılması Sivasspor'un en büyük kayıbı olarak göze çarparken Burhan Eşer takımında kaldı. Sivasspor şimdi de 21 yaşındaki Beykan Simsek'i kadroda tutmak istiyor. Eskişehirspor ve Mersin İdmanyurdu neredeyse tüm oyuncularını kaybederken Sivasspor güçlü bir şekilde Süper Lig'e geri dönme hesapları yapıyor

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"