comScore

Sivasspor Sivasspor

Sivasspor Haberleri: Fenerbahçe ligin en iyi dripling yapan oyuncusunu aldı

10 Haziran 2016, Cuma 00:11
Sivasspor Haberleri: Fenerbahçe ligin en iyi dripling yapan oyuncusunu aldı

Aatıf Chahechouhe takımı küme düşmesine rağmen geçen sezonun en etkili isimlerindendi.

FutbolArena Analiz - Sivasspor'un yıldız oyuncusu Aatıf Chahechouhe takımı küme düşmesine rağmen Süper Lig'in en etkili oyuncularından biri. Fenerbahçe transferi an meselesi olan futbolcu. Süper Lig'en en başarılı driplingçisi...


Süper Lig'in en iyi driplingçisi Aatıf Chahechouhe 


Süper Lig'de bu sezon 131 dripling ile en çok dripling deneyen oyuncusu olan Aatıf Chahechouhe aynı zamanda 95 başarılı dripling ile en çok başarılı dripling yapan oyuncu. Aatıf'ı Osmanlıspor'dan Aminu Umar ile Eskişehirspor'dan Engin Bekdemir takip ediyor. Ancak Engin'in başarılı dripling sayısı çok olduğu kadar başarısız dripling sayısı da çok. 

Öte yandan Aatıf, dripling başarı yüzdesiyle de fark yaratıyor. Süper Lig'de en çok dripling deneyen 50 oyuncu arasında %73 başarı yüzdesiyle zirvede yer alan Aatıf'ı %71 ile Cavanda ve %70 ile Aminu Umar takip ediyor. 
Bu alanda en çok dripling deneyen oyunculardan bazıları; Nakoulma %49, Engin Bekdemir %47 Quaresma %43, Volkan Şen %53 ve Yasin Öztekin %49 iken Aatıf'ın %73'lük başarı oranı göz dolduruyor. 


Süper Lig'de en çok başarısız dripling yapan oyuncular 


En başarısız driplingçilerde ise Engin Bekdemir 65 başarısız deneme ile zirvede. Onu 54 kez ile Nakoulma ve 46 kez ile Quaresma takip ediyor. 

FutbolArena akşam haberleri (17 Ağustos 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.