comScore

Sırplardan kendi takımlarına: "Bu nasıl futbol?"

07 Eylül 2020, Pazartesi 00:42
Sırplardan kendi takımlarına:

Sırbistan Teknik Direktörü Tumbakovic, şartlar itibariyle skordan memnun olduğunu söylerken futbolcular ve basın ise Türkiye karşısındaki futbolu eleştirdi. 

FutbolArena Dış Haberler - UEFA Uluslar Ligi'nde A Milli takımımız Sırbistan ile deplasmanda golsüz berabaere kaldı. Maç sonu Sırp basını takımı eleştiririrken, yıldız futbolcu Tadic de "Aynaya bakmalıyız" diyerek özeleştiri yapmaları gerektiğini vurguladı. 

MAÇ SONU SIRP BASINI: 
"Belgrad'da çok kötü performans. Ancak ikinci yarının neredeyse tamamında 10 kişi kalınması hafifletici bir durum olarak kabul edilebilir. Bu nedenle 1 puan iyi sonuç olarak düşünülebülir. Ancak gelecek adına Sırbistan Milli Takımı için bu akşamki görüntü hiç iyi değil." (Mondo Srbja)

Sırbistan Teknik Direktörü Ljubisa Tumbakovic: "Oyuncularımız hazır değildi ama savaştılar. 10 aydır birlikte değildik. Zaman zaman istediğimiz şeyleri yaptık. Ayrıca uzun süre 10 kişi oynadık. Tüm bu şartları göz önünde bulundurursak skordan memnunum. 1 puan kazandık. Garip bir maçtı. Türkiye, Macaristan'a karşı kadrosunun tamamını değiştirdi. Oyuncularımız kulüplerinde oynamadığı için hazır değildi. Ben takımda gelişme görüyorum. 

TADIC: "AYNAYA BAKMALIYIZ"

Sırbistan'ın yıldız futbolcularından Tadic, "Aynaya bakmalı ve özeleştiri yapmalıyız. İyi futbol oynamadık. Futbol, topla oynanır. 10 kişi kaldık ama çok çekildik ve sadece rakibi karşıladık. Futbol, topla oynanır."

 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"