comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Sinan Vardar Ryan Babel transferini eleştirdi

04 Ocak 2017, Çarşamba 22:37
Sinan Vardar Ryan Babel transferini eleştirdi

Beşiktaş'ın eski yöneticilerinden Sinan Vardar, siyah beyazlıların yeni transferi Ryan Babel'in aldığı ücretle ilgili FutbolArena TV'ye değerlendirmelerde bulundu.

FutbolArena - Sezonun ilk yarısında Deportivo'da 100 bin euroya oynayan Ryan Babel ile sezonun 2. yarısı için 1.2 milyon euroya anlaşma yapan Beşiktaş'ın tecrübeli oyuncuya verdiği maaş çok eleştirildi.


Ryan Babel'in maaşı yüksek mi?


Bu konu hakkında kulübün eski yöneticilerinden Sinan Vardar da düşüncelerini FutbolArena ile paylaştı.

45 senedir futbol sektörünün içinde olduğunu vurgulayan Vardar, "Bu ücret tabii ki yüksek" dedi. Kulüplerin ekonomik durumlarını bir 'facia' olarak nitelendiren Vardar, Beşiktaş'ın borcundan bahsederken, "Sadece Beşiktaş değil Türk kulüplerinin bu kadar paralar harcayacak durumu yok" dedi ve Gençlerbirliği ve Altınordu hariç geri kalan tüm takımlarımızın durumunun aynı olduğunu söyledi. 
Babel'in yaşına rağmen çok yüksek ücretler almasını değerlendiren Vardar, "Bu işi bilen futbol ekonomistleri böyle transferler yapmaz. Dünyanın büyük kulüpleri de bu şekilde transferler yapmıyorlar zaten" dedi.

Bu gibi transfer yapan takımları en sonunda Çinlilerin satın aldığını veya UEFA'dan yasaklar getirildiğini belirten Vardar, "Bizde hem Galatasaray, hem Fenerbahçe hem de Beşiktaş'ta transfer kısıtlaması var." ifadelerini kullandı. 

Vardar kulüplerin yerli oyuncularıyla Türk Lirası üzerinden sözleşme imzalaması gerektiğini de belirtirken "Böylece kur farkından dolayı bu kadar zarar edilmez" dedi. Sinan Vardar yabancı transferlerde çok sayıda yolsuzluk yapıldığına da dikkat çekerken bu konu hakkında kitap yazacağını söyledi.

FutbolArena haber turu (21 Ekim 2020)