comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Sinan Engin, FutbolArena'ya konuştu

16 Eylül 2016, Cuma 15:09
Sinan Engin, FutbolArena'ya konuştu

"Sneijder geçen sezon 5 gol atmış. 5 gol atan dünya yıldızı olmaz. Dursun Özbek takımdaki krize el koymalı. Fenerbahçe'nin golcüsü yok."

FutbolArena Röportaj - Sinan Engin, FutbolArena'ya Galatasaray'da Wesley Sneijder'in takımı yönettiği iddialarını ve Fenerbahçe'deki son durumu yorumladı. Galatasaray'da kulüp başkanı Dursun Özbek'in takımda yaşananlara el koyması gerektiğini savunurken, Fenerbahçe'nin işi çok zor dedi.

İşte Sinan Engin'in değerlendirmesi:

"KİMİN OYNAYACAĞINA SNIEJDER DEĞİL HOCA KARAR VERİR"

"Takıma Sneijder'in müdahale ettiği kesin. Selçuk İnan'ın iyi olduğunu söylemiyorum ama kimin oynayıp, oynamayacağına Sneijder karar veremez. Sneijder, geçen sezon 40 maçta 5 gol atmış. 5 gol atan dünya yıldızı olur mu? Taraftarda Sneijder'in kredisi çok yüksek ancak dışarıya yansıyan olaylara kulüp başkanı el koymalı. Ne Sneijder'e ne de başkasına taviz vermemeleri gerekiyor."

"ADVOCAAT'IN İŞİ ZOR ÇÜNKÜ HALA BİR GOLCÜSÜ YOK"

"Fenerbahçe'nin işi zor. Advocaat'ın işi zor. Bunun nedenleri özetle şöyle:

Robin van Persie'nin durumu belli. Fenerbahçe'nin hala bir golcüsü yok. Golcüsü olmayan takım başarılı olabilir mi? Hatta Fenerbahçe'nin bir frikikçisi bile yok. Bu görevi savunmada oynayan Kjaer yapıyor. Planlamanın hatalı olduğu kesin."


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.