comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Sinan Engin: 'Fenerbahçe'nin hakkını yediler'

12 Şubat 2017, Pazar 14:51
Sinan Engin: 'Fenerbahçe'nin hakkını yediler'

Bursaspor - Fenerbahçe maçının ardından Beyaz Futbol yorumcusu Sinan Engin, hakem hatası yüzünden sarı lacivertlilerin 2 puanlık kayıp yaşadığını söyledi. 

FutbolArena - Spor Toto Süper Lig 20. haftasında oynanan Bursaspor - Fenerbahçe maçında hakem Halil Umut Meler'in verdiği penaltı ve kırmızı kartlara iki takım cephesinden de yoğun tepki geldi. 

Bursaspor - Fenerbahçe maçından sonra özellikle Fenerbahçe cephesi 88. dakikada Bursaspor lehine verilen penaltı kararına büyük tepki gösterirken, spor yazarları da hakem Halil Umut Meler'in bu pozisyonda hata yaptığı konusunda hem fikir oldu. 


Bursaspor - Fenerbahçe maçı Sinan Engin'in hakem görüşleri


Öte yandan Bursaspor - Fenerbahçe maçının ardından Beyaz TV'de yayınlanan Beyaz Futbol programında Sinan Engin, hakem Halil Umut Meler'in kararlarını yorumladı. Sinan Engin, "Fenerbahçe'nin bugün 3 puanı hakem yüzünden gitti. Kaybedilen 2 puan, Bursa seyircisinin baskısı sonucu gelen hatalı sonucuyla gerçekleşti. Sivok'un pozisyonu ise bence penaltı. Fenerbahçe'nin hakkını yediler." diye konuştu. 
ADVOCAAT DA SORUMLU

Sinan Engin diğer tarafta kaybedilen 2 puanın sorumlusu olarak hakem dışında Advocaat'ı da gösterdi. Hollandalı teknik adamın oyuncu değişikliği kararlarında geç kaldığını söyleyen Engin, "Rakip 10 kişi kalmış. Advocaat oyuna müdahale etmiyor. Sahanın en iyisi Alper çıkıyor. Sen bu şartlarda rakibini yakalamışın, 2'yi atacaksın. Rakip zaten kalene gelemiyor. Hakem evet Fenerbahçe'nin hakkını yedi ama biraz da Advocaat kendini sorgulayacak." diye konuştu. 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"