comScore

Şili'nin golü video hakeme takıldı!

18 Haziran 2017, Pazar 22:18
Şili'nin golü video hakeme takıldı!

Konfederasyon Kupası'nda uygulanan video hakem sistemi gündeme oturdu. Bugün iki maçta iki gol video hakem tarafından iptal edildi!

FutbolArena - Dünya futbolunda video hakem uygulaması her geçen gün daha fazla uygulanıyor. Daha önce Kıtalararası Şampiyonlar Ligi'nde uygulanan 'VAR' (video hakem sistemi) bu kez Konfederasyonlar Kupası'nda görücüye çıktı.

ŞİLİ'NİN GOLÜ İPTAL EDİLDİ
Konfederasyonlar Kupası B grubu maçında Güney Amerika şampiyonu Şili ile Afrika Şampiyonu Kamerun karşı karşıya gelirken Şili ilk yarının son dakikasında Eduardo Vargas'ın golüyle 1-0 öne geçmişti. 

Ancak golün ardından video hakem sistemi devreye girdi ve Vargas'ın küçük bir farkla da olsa ofsayt olduğunu tespit ederek golü iptal etti. Golün iptalinin ardından Şilili futbolcular başta Arturo Vidal olmak üzere hakeme tepki gösterse de hakem kararından vazgeçmedi ve gol iptal edilerek ilk yarı 0-0 sonuçlandı. 

PORTEKİZ'İN GOLÜ DE İPTAL EDİLMİŞTİ

Bugün Konfederasyonlar Kupası'nda oynanan bir diğer maçta Portekiz ile Meksika karşı karşıya gelmiş ve Portekiz'in ilk yarıda Pepe'nin ayağından attığı bir gol de yine video hakem sistemi ile geçersiz sayılmıştı. Bu golde de hakemler ofsayt kararı vermişti.

FutbolArena haber turu (20 Temmuz 2018)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.