comScore

Şike kesinleşti! Maç tekrarlanacak...

07 Eylül 2017, Perşembe 00:54
Şike kesinleşti! Maç tekrarlanacak...

Güney Afrika ile Senegal arasında oynanan maçta hakemin şike yaptığı kesinleşti. Maç tekrar oynatılacak.

FutbolArena Dış Haberler - Güney Afrika ile Senegal arasında 12 Kasım 2016'da oynanan, 2018 Dünya Kupası Afrika elemeleri maçında hakem Joseph Lamptey'in şike yaptığı kesinleşti. 

Daha önce Mart ayında hakem Joseph Lamptey için ömür boyu futboldan men cezası verilmişti. Men cezası CAS tarafından da onaylanınca maçın tekrarına karar verildi.
12 Kasım 2016'da Güney Afrika ile Senegal arasında oynanan maç 2-1 Güney Afrika'nın galibiyeti ile sona ermişti. 


Senegal Dünya Kupasına gidebilecek mi?


FIFA'dan yapılan açıklamada bu mücadelenin tekrar oynatılacağı duyuruldu. Güney Afrika ile Senegal arasındaki tekrar maçının Kasım ayında oynanacağı ve gününün daha sonra belirleneceği belirtildi. 

2018 Dünya Kupası Afrika Elemeleri 3.Tur D Grubunda mücadele eden iki takımdan Senegal 5 puanla 3. sırada yer alırken, Güney Afrika da 4 puanla son sırada bulunuyordu. Şike nedeniyle iptal edilen maç sonrası her iki ülkenin de bir maçı eksildi ve Güney Afrika'nın puanı da 1'e düşmüş oldu. Grupta Yeşil Burun Adaları ile Burkina Faso ise 6'şar puanla liderlik koltuğunda. Senegal'de Galatasaray'dan Badou Ndiaye ve eski Fenerbahçeli Moussa Sow da forma giyiyor. Senegal bu tekrar maçını kazanırsa grupta 8 puanla liderliğe yükselecek.

FutbolArena haber turu (22 Mart 2019)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.