comScore

Sigaraya zam geldi mi? Sigaraya ne zaman gelecek? Sigara zammı 2018 haberleri - Güncel sigara fiyatları 2018

04 Temmuz 2018, Çarşamba 15:56
Sigaraya zam geldi mi? Sigaraya ne zaman gelecek? Sigara zammı 2018 haberleri - Güncel sigara fiyatları 2018

Sigaraya zam geldi mi? Sigara zammı 2018 haberlerini merak edenler için güncel sigara fiyatları 2018 sigara zam geldi mi? sorusunun yanııtını sigara zamlarıyla ilgili hazırladığımız haberde bulabilirsiniz. 

FutbolArena - Alkol fiyatlarına gelen vergi zammının ardından vatandaşlar sigaraya zam gelip gelmeyeceğini merak etmeye başladı. Peki sigaraya zam gelecek mi? Sigaraya ne zaman gelecek 2018 Sigara zamları hakkında merak edilen gelişmeleri sigara zamları için hazırladığımız haberin devamında bulabilirsiniz. Peki sigaraya zam geldi mi? Sigara zammı oldu mu? Sigaraya zam mı gelecek? 2018 sigara zamlarına dair son dakika sigara zam haberlerini sigara zamlarıyla ilgili yaşadığımız haberin devamında bulabilirsiniz. 
 

Sigaraya zam geldi mi?


Seçimin ardından merak edilen alkol ve sigara zamları sonrasında alkollü içeceklere dün vergi zammının geldiği açıklandı. Bu gelişmenin ardından vatandaşlar sigaraya zam gelip gelmeyeceğini mrak etmey başladı. Sigara zamları hakkında da açıklamag eldi. Peki sigaraya zam gelecek mi? Sigaraya zam geldi mi? 2018 Sigara zammı gelişmelerini merak edenler için sigara zamlarıyla ilgili gelen son dakika açıklaması oldu. Bu gelişmeye göre Alınan son yeni veri kararına göre “ABD'den ithal edilen” yerine “ABD menşeli” eşyalar ifadesi gösterildi. Bu ürünlerin içki ve sigara dahilinde direkt gümrük vergilerine tabi tutulacak. Son gelen haberlere göre; 9 ila 13 lira arasındaki sigara fiyatlarının 1 lira gibi bir fiyat artışına dahil olacağı kaydedildi.

KAÇ SAAT OLDU PAYLAŞIMI?

Sigara, içki, makyaj malzemesine zam geliyor. Rakı 70'lik 250 lira Votka 300 lira Bira 20 lira Malbora 15 lira, camel 12 lira Makyaj malzemesine %20 zam

MALİYE BAKANI NACİ AĞBAL'IN PAYLAŞIM

Nispi vergi, maktu vergi ve asgari maktu vergiden oluşan vergi yapısında nispi verginin ağırlığı azalırken, maktu vergi ve asgari maktu verginin ağırlığı artırılmıştır. Tütün ürünlerinde nispi vergi yüzde 2,25 puan indirilirken, maktu vergi ve asgari maktu vergi tutarları 0,96 ila 9,5 kuruş aralığında arttırılmıştır. Vergi yapısında yapılan bu değişiklik, ileriye yönelik fiyat artışı ve enflasyon baskılarını azaltmanın yanı sıra, vergi kaynaklı fiyat artış çarpanının aşağıya gelmesini de sağlayacaktır."

SİGARA ZAM MESAJLARI İÇİN TIKLAYIN>>>

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"