comScore

Shevchenko'dan Lucescu'ya mesaj! 'Mücadele maçı olmayacak'

19 Kasım 2018, Pazartesi 19:32
Shevchenko'dan Lucescu'ya mesaj! 'Mücadele maçı olmayacak'

Ukrayna Milli Takımı Teknik Direktörü Andriy Shevchenko, Türkiye A Milli Takımı Teknik Direktörü Mircea Lucescu ile iyi ilişkileri olduğunu belirterek, “Bence yarınki maçı mücadele maçı olarak değil, tam tersi bir dostluk maçı olarak algılamamız gerekiyor” dedi.

FutbolArena - Ukrayna Milli Takımı Teknik Direktörü Andriy Shevchenko, Türkiye ile yarın Antalya Stadyumu'nda yapacakları hazırlık maçı öncesinde Serik'e bağlı Belek turizm merkezinde konakladıkları otelde basın toplantısı düzenledi. Türkiye A Milli Takımı Teknik Direktörü Mircea Lucescu'ya saygı duyduğunu belirten Andriy Shevchenko, Lucescu'nun da uzun zaman Ukrayna'da çalıştığını hatırlattı.
 

Andriy Shevchenko, Türkiye - Ukrayna basın toplantısı


DHA'nın haberine göre Lucescu'nun Ukrayna'da iyi tanındığını ve ülke futboluna olumlu katkıları olduğunu vurgulayan Shevchenko, “Kendisiyle iyi bir ilişkimiz var ve bence yarınki maçı mücadele maçı olarak değil, tam tersi bir dostluk maçı olarak algılamamız gerekiyor. Çünkü gerçek mücadele, resmi maç olduğu zamanlarda olabilir” dedi.

‘YENİ FUTBOLCULARA SAHAYA ÇIKMA FIRSATI SAĞLAYACAK'
Türk milli takımının yeni yapılanmakta olan güçlü bir kadrodan oluştuğunu aktaran Andriy Shevchenko, “Yarınki maç yeni futbolculara sahaya çıkma fırsatını sağlayacak. Biz ne kadar çok oyuncu değişikliği yaparsak o kadar iyi olur. Çünkü bunun sayesinde önümüzdeki sene kime güvenebileceğimizi ve kimin güzel bir performans sergileyeceğini görmüş oluruz” diye konuştu.

Andriy Shevchenko, milli takıma çağırdığı oyunculara güvendiğini ve beklentileri olduğunu da söyledi.

ANTRENMAN YAPTILAR

Basın toplantısının ardından Ukrayna milli takımı aynı otelin sahasında son antrenmanına çıktı. Isınma hareketiyle başlayan antrenman dar alanda top kapma çalışmasıyla devam etti. Antrenmanın basına kapalı bölümünde ise yarın oynanacak mücadelenin taktik çalışması gerçekleştirildi.

Son dakika Milli Takım Haberleri FutbolArena'da!

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)