comScore

Real Betis Real Betis

Shevchenko ve Betisli futbolculardan Zozulya'ya destek

03 Şubat 2017, Cuma 01:18
Shevchenko ve Betisli futbolculardan Zozulya'ya destek

Nazi ideolojisine sahip olduğu gerekçesiyle Vallecano taraftarının tepkisini çeken Zozulya'ya takım arkadaşları ve Milli Takım teknik direktörü destek çıktı.

FutbolArena - İspanya La Liga ekibi Real Betis'ten, 2. Lig ekibi Rayo Vallecano'ya kiralanan Ukraynalı forvet Roman Zozulya, Rayo Vallecano taraftarının tepkisi üzerine kulüpten ayrılma kararı vermişti.

Ara transfer döneminde kiralanan Ukraynalı futbolcu Roman Zozulya, nazi destekçisi olduğu iddiasıyla Rayo Vallecano taraftarlarınca protesto edilmişti.
Madrid'de gerçekleşen ilk idmana çıkarma yapan İspanyol taraftarlar, açtıkları pankartlarla Zozulya'yı hedef almış, Ukraynalı futbolcu olayın ardından büyük üzüntü yaşarken, menajerinden sözleşmesini feshetmesini istemişti. Sosyal medyadan da açıklama yapan Zozulya, Nazi destekçisi olmadığını ifade etmişti.

AYRILIRSA FUTBOL OYNAYAMAYACAK

Bu sezon Rayo Vallecano'dan önce Ukrayna'nın Dnipro ve İspanya'nın Real Betis takımlarında forma giyen Zozulya, sözleşmesini feshetmesi halinde, "Futbolcu bir sezonda 3'ten fazla kulüpte oynayamaz" kuralı gereği sezon sonuna kadar hiçbir takımda forma giyemeyecek.

SHEVCHENKO: ROMAN'IN ARKASINDAYIZ

Ukrayna Milli Takım teknik direktörlüğünü yapan Milan'ın efsane futbolcusu Andriy Shevchenko ise oyuncusuna sahip çıktı. 

Zozulya'nın siyasi entrikalara kurban edildiğini dile getiren Andriy Shevchenko, "Biz Ukrayna Milli Takım antrenörleri ve Milli futbolcu arkadaşları onun yanındayız. Kendisi harika bir kişilik, profesyonel ve vatansever bir futbolcu" dedi.

REAL BETİS'Lİ FUTBOLCULARDAN DESTEK

Roman Zozulya'ya ülkesi dışında Real Betis'li takım arkadaşları da destek oldu. Zozulya'nın bir linç kampanyasına kurban gittiğini savunan Real Betisli oyuncular Zozulya için "Kendisi profesyonel ve kişisel olarak kusursuz bir futbolcudur" şeklinde görüş bildirdiler.

Futbolcular, İspanya Futbol Federasyonu'nun bu sorunu çözmesi ve Zozulya'ya yardım etmesi gerektiğini de dile getirdiler.

ZOZULYA'NIN FACEBOOK HESABI BLOKE EDİLDİ

Öte yandan Roman Zozulya'nın Facebook hesabı da kilitlendi. 

Rayo Vallecano taraftarları yayınladıkları bildiride geri adım atmazken, kulüplerinde neo-nazi görüşlerine sahip olan birisini barındırmayacaklarını dile getirdiler.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"