comScore

Sheriff tarih yazdı! 'Yabancı sınırı olsaydı başaramazdık'

17 Eylül 2021, Cuma 21:11
Sheriff tarih yazdı! 'Yabancı sınırı olsaydı başaramazdık'

Sheriff Teknik Direktörü Vernydub, yabancı sınırının olmaması sayesinde Şampiyonlar Ligi'nde gruplara kaldıklarını söyledi. 

FutbolArena Dış Haberler - Tarihinde ilk kez Şampiyonlar Ligi'nde gruplara kalan Moldova temsilcisi Sheriff Tiraspol, ilk maçında Shakhtar Donetsk'i mağlup etmeyi başardı. 

Sheriff Teknik Direktörü Vernydub, yabancı sınırının olmaması kendileri açısından çok iyi olduğunu ve aksi halde gruplara kalamayacaklarını söyledi. 
Açıklamaları şu şekilde:

Moldovalı futbolcuları gücendirmek istemem ama yabancı sınırının kaldırılması Şampiyonlar Ligi ön elemelerinde başarılı olup gruplara kalmamızı sağladı. Yabancı sınırının herhangi bir futbol ülkesinin gelişimine katkı sağlamaz. Moldova, Rusya, Ukrayna, Kazakistan örnek olarak söylüyorum. Eğer Şampiyonlar Ligi'nde grup maçlarında oynamak istiyorsak yabancı sınırını kaldırmanız gerekiyor. Her teknik direktör zaten hak edene formayı veriyor. Yabancı sınırı nedeniyle ister istemez zorunlu olarak bazı futbolcuları kadroya almanız gerekiyor. Bu bir problemdir. 

Dünyadan Futbol Haberleri FutbolArena'da!

BİLYONER'E ÜYE OL, 20+20 TL BİLYONPUAN'I HEMEN AL!