comScore

Yeni Malatyaspor Yeni Malatyaspor

Sezer Özmen: 'Mayıs ayında bu işi bitireceğiz'

13 Ocak 2017, Cuma 10:31
Sezer Özmen: 'Mayıs ayında bu işi bitireceğiz'

Evkur Yeni Malatyaspor'un devre arasında kadrosuna kattığı Sezer Özmen, ikinci yarı öncesinde iddialı açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - TFF 1. Lig ekiplerinden Evkur Yeni Malatyaspor'un savunma oyuncusu Sezer Özmen ikinci yarı öncesi açıklamalarda bulundu. Yeni Malatyaspor'a şampiyonluk yaşamak için geldiğini belirten Sezer Özmen “Terimin son damlasına kadar mücadelemi sürdüreceğim. Sonuçta tek hedef için buradayız. Şampiyonluk yaşamak için buradayız. Bunu hissettiğim, inandığım için buradayım. Mayıs ayında bu işi bitireceğiz diye düşünüyorum" dedi.

Nurettin Soykan tesislerinde açıklamalarda bulunan başarılı savunma oyuncusu oynayacakları Sivasspor karşılaşması ile lige iyi bir başlangıç yapmayı hedeflediklerini belirtti.
UYUM SORUNU YAŞAMADIM

Yeni Malatyaspor'a gelir gelmez uyum sorunu yaşamadığını belirten Özmen “Benim için çok güzel bir başlangıç oldu hakikaten. Sonuçta yeni bir takıma, yeni bir arkadaş grubuna geldim. Bunun için hiç zorluk çekmedim. Çok iyi bir kamp dönemi geçirdik. Arkadaşlarım sağ olsun, hocalarım sağ olsun çok iyi bir şekilde karşıladılar beni. Bütün misafirperverliklerini gösterdiler. Şimdi geldik Malatya'dayız” dedi.

Sivasspor ile zorlu bir karşılaşmaya çıkacaklarını söyleyen Sezer Özmen “Önümüzde çok önemli bir Sivasspor maçı var. Rakibimiz gibi görünen Sivasspor ile karşılaşacağız. İnşallah kampta yaptıklarımızın karşılığını ilk hafta kendi sahamızda alacağız” dedi.

Takım içerisinde çok kaliteli savunma oyuncularının bulunduğunu ve rekabetten kaçınmadığını belirten Sezer Özmen şu ifadeleri kaydetti;

“Bu en alttaki takımda da olmalı, hele şampiyonluğa oynayan takımda bu mecbur olmalı. İddialı yere geldim, iddialı olmayı seviyorum. İnşallah kim oynarsa oynasın hiç fark etmeksizin, ben oynadığım zaman arkamdaki arkadaş, arkamdaki oynadığı zaman ben bekleyen olarak birbirimize en iyi desteği vermeliyiz. Samimi söylüyorum kimin oynayıp kimin oynamayacağı önemli olmamalı. Bunu kaldıracak profesyonellikte insanlarız. Hocam görev verdiği taktirde, bugün olsun, yarın olsun, 10. haftada da olsun hiç önemli değil, çıkar oynarım. 1 dakikada alsam, 90 dakikada alsam performansım altında oynamak bana hiç zaman yakışmıyor. Terimin son damlasına kadar mücadelemi sürdüreceğim. Sonuçta tek hedef için buradayız. Şampiyonluk yaşamak için buradayız. Bunu hissettiğim, inandığım için buradayım. Mayıs ayında bu işi bitireceğiz diye düşünüyorum.”

FutbolArena Haber Turu (15 Ekim 2020)