comScore

Sezer Sezin (Şoför Nebahat) yaşamını yitirdi

20 Temmuz 2017, Perşembe 13:19
Sezer Sezin (Şoför Nebahat) yaşamını yitirdi

Sezer Sezin (Şoför Nebahat) hayatını kaybetti! Türk sinemasının önemli isimlerinden Sezer Sezin 87 yaşında hayatını kaybetti.

FutbolArena - Türk sinemasında Şoför Nebahat olarak bilinenen Sezer Sezin hayatını kaybetti. Sanatçı Harun Kolçak'ın vefat haberinin ardından Sezer Sezin (Şoför Nebahat) da yaşamını yitirdi. 87 yaşındaki Sezer Sezin Alzheimer hastalığı nedeniyle uzun süredir tedavi görüyordu.
 

Sezer Sezin'in hastalığı neydi, neden hayatını kaybetti?


Yeşilçam'ın efsane isimlerinden biri olan Sezer Sezin tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi. 87 yaşındaki Sezer Sezin, Alzheimer hastalığı nedeniyle bir süredir tedavi görüyordu. Şoför Nebahat rolüyle hafızalara kazınan Sezer Sezin yoğun bakımdaki yaşam savaşını kaybetti ve hayata gözlerini yumdu.

Sezer Sezin'in cenaze namazının Teşvikiye Camii'nde kılınacağını ve Feriköy Mezarlığı'nda defnedileceğini açıkladı.

 

Sezer Sezin kimdir, kaç yaşında, oynadığı filmler


Sezer Sezin, ödüllü Türk sinema ve tiyatro oyuncusu. 1940'lı ve 1960'lı yıllar arasında sinemada aktif olarak çalıştı. Sinemaya yapımcı olarak da hizmet etti. 25 Ekim 1929 İstanbul Eyüp doğumlu olan Sezer Sezin Yeşilçam kariyerinde Ölümsüz Kadın, Ölmüş Bir Kadının Evrakı Metrukesi gibi önemli eserlerde rol aldı. Sezer Sezin Kenan Artun ile 1952 ile 1963 yılları arasında evli kaldı.

 

FutbolArena akşam haberleri turu (18 Ağustos 2018)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.