comScore

Adanaspor Adanaspor

Seyit Mehmet Özkan'danAdanaspor ve Leicester örneği

03 Mayıs 2016, Salı 14:50
Seyit Mehmet Özkan'danAdanaspor ve Leicester örneği

Altınordu Kulübü Başkanı Özkan, "Futbolda bütçe kadar başka önemli olguların da olduğu bu iki şampiyonlukla ortaya çıktı" dedi.

PTT 1. Lig ekiplerinden Altınordu'nun kulüp başkanı Seyit Mehmet Özkan, Adanaspor ve Leicester City'nin elde ettiği şampiyonlukların, futbolda bütçe kadar başka önemli olguların da bulunduğunu ortaya çıkardığını bildirdi.

Özkan, kulübün internet sitesinde yer alan açıklamasında, Spor Toto Süper Lig'e yükselen Adanaspor'u tebrik edip, Leicester City'nin İngiltere Premier Lig'deki şampiyonluğu ile artık futbolda bazı şeylerin değişmeye başladığını belirtti.

"Futbolda bütçe kadar başka önemli olguların da olduğu bu iki şampiyonlukla ortaya çıktı" ifadelerini kullanan Özkan, şunları kaydetti:
 

13594-resim

"Leicester City, Premier Lig'de bile bu olgunun ne kadar güçlü adımlarla yaklaştığını gösterdi. İngiltere'de değişiyorsa bence her yerde değişir. Adanaspor'un da şampiyonluğuna bu açıdan bakmakta büyük yarar görüyorum."

Özkan, Adanaspor Kulübü Başkanı Bayram Akgül'ü 2009'dan beri tanıdığını belirterek, açıklamada şu ifadelere yer verdi:

"Yıllardır, kentin desteklemediği Adanaspor'un tüm zorluklarına tek başına göğüs gerdi. Bana göre, ekibini sürekli PTT 1. Lig seviyesinde tutması bile başarı sayılacakken, Süper Lig'e çıkarması ayrı bir takdir konusudur. Kendi kulübüm şampiyon olmuş kadar sevindim. Adanaspor, makul sayılabilecek bir bütçeyle şampiyon olarak Leicester City gibi paradan çok daha önemli bir gücü temsil etti."


ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!