comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Serkan Reçber'e göre Beşiktaş'ın zaafı

23 Eylül 2016, Cuma 14:58
Serkan Reçber'e göre Beşiktaş'ın zaafı

Eski futbolcu ve spor yazarı Serkan Reçber, Beşiktaş - Galatasaray derbisi öncesi iki takımın artılarını eksiklerini masaya yatırdı.

FutbolArena Röportaj - Süper Lig'in 5. haftasında Beşiktaş Vodafone Arena'da Galatasaray ile derbi mücadelesi verecek.

Eski futbolcu ve şimdilerde futbol yorumusu olan Serkan Reçber, dev derbi öncesi FutbolArena'ya özel açıklamalarda bulundu.
"SEYİRCİ FAKTÖRÜ ÇOK ÖNEMLİ"

Tempolu ve pozitif bir derbi beklediğini söyleyen Serkan Reçber, Beşiktaş'ı mercek altına aldı.

Vodafone Arena'da ilk derbi olmasının hafif bir baskı yaratabileceğini söyleyen Serkan Reçber, "Fikret Orman'ın açıklamalarında da bunu görüyoruz. Bu açıklamalar futbolcuların arasında dönem dönem avantaja dönem dönem de dezavantaja dönebilir. Bu hava altında maç keyifli geçecektir. Beşiktaş'ın ilk etapta derbideki artısı Vodafone Arena ve seyirci faktörü olacaktır. Oyun içine doğrudan müdahale edebilen bir taraftar grupları var. İç sahada Beşiktaş'ın coşkulu ve arzulu bir futbol oynadığını söyleyebiliriz. Kaledeki problemi Fabri ile savunmadaki problemi de Tosic ile çözülmesiyle ana sorunlar ortadan kalktı" dedi.

"KANATLARDA ZAAFLAR VAR"

Beşiktaş'ın en büyük eksiği kanatlardaki problem olduğunu belirten Reçber, "Quaresma'nın formsuz dönmesi. Olcay'ın beklentinin altında kalması Şenol Güneş'i zorluyor. Şenol hoca o bölgelerde bir arayış içerisinde. Beşiktaş'ın derbideki zaafiyetinin kanatlar olacağını düşünüyorum" dedi.

"GALATASARAY'DA FORMDA OYUNCULAR VAR"

Galatasaray'ın transfer döneminde nokta atışı yaptığını ve bu transferlerin çok çabuk uyum sağladığına vurgu yapan Serkan Reçber, "Eren ve Bruma'nın performansı, Sneijder'in formu ve Tolga Ciğerci'nin orta alandaki mücadelesi Galatasaray'ın artıları... Selçuk İnan'ın da bu derbide kendini ifade edebileceğini düşünüyorum. Ya formasını teslim edebilir ya da çok iyi oynayabilir. Galatasaray'ın bu isimlerden kurulu bir orta alanla çıkacağı bilgileri geliyor" dedi.

"GALATASARAY ALAN DARALTMALI"

Serken Reçber, Galatasaray'daki takım savunmasına vurgu yaparak, "Takım savunmasındaki eksiklik ise derbide dezavantaj doğurabilir. Galatasaray oyunu ne kadar iyi daraltabilirse derbide o kadar şansı var. Takımın boyunun uzaması Galatasaray'ı yıpratabilir ve bu durum Beşiktaş'ın işine gelebilir" şeklinde konuştu.


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.