comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Sergen Yalçın Beşiktaş'ı Türk futboluna örnek gösterdi

06 Aralık 2016, Salı 02:27
Sergen Yalçın Beşiktaş'ı Türk futboluna örnek gösterdi

Sergen Yalçın, Fenerbahçe - Beşiktaş dışında Spor Toto Süper Lig'de şampiyonluk yarışını, Galatasaray'daki son durumu ve Türk futbolunu değerlendirdi. 

FutbolArena - Son olarak Sivasspor'da teknik direktörlük yapan ve şu anda herhangi bir takımı çalıştırmayan Sergen Yalçın, 360 TV Telegol programına bağlanarak Türk futbolu ve üç büyükler hakkında önemli açıklamalarda bulundu. 

Sergen Yalçın'ın açıklamaları şu şekilde:
"FENERBAHÇE DE HİÇBİR ŞEY ÜRETEMEDİ."

"Fenerbahçe'de üretkenlik adına hiçbir şey yoktu. Tamam Beşiktaş pozisyona giremedi ama Fenerbahçe de üretemedi yani. Aatif etkisizdi. Lens'in olmaması büyük eksiklikti. Tamamiyle Van Persie'ye odaklı bir takım vardı sahada."

"BEŞİKTAŞ, GALATASARAY'DAN DAHA FAZLA MÜCADELE ETTİ."

"Galatasaray derbiye kafa olarak iyi hazırlanmamış. Bunu net bir şekilde gördük. Çok kısır ve seyir zevki vermeyen bir müsabaka olmasına rağmen Beşiktaş istediğini aldı. Galatasaray'dan daha fazla mücadele eden Beşiktaş vardı.  Alan kapattılar, adım attırmadılar ve istediklerini aldılar."

"GÖKHAN GÖNÜL'E YAPILANLARI DOĞRU BULMUYORUM."

"Gökhan Gönül 8-9 sene Fenerbahçe forması giydi. Önemli hizmetler verdi, şampiyonluklar yaşadı. Yani yapılanları doğru bulmuyorum. Bizim ülkemizde maalesef böyle bir sorun var. Arda ve Emre'yi yuhalıyorlar. Birazcık kendi insanımıza değer verelim. Maalesef kendi futbolcumuza hiç sahip çıkmıyoruz."

"FUTBOLCULAR ÇOK FAZLA PARA ALIYOR."

"Bizim zamanımızda maddiyat ön planda değildi. Şimdi futbolda rakamlar büyüdü. Futbolcular çok fazla para alıyor. Gözümüz yok, alsınlar ama kontratlarda fiyatlar çok yukarıda. Avrupa'da bu tarz oyuncular bizdeki futbolcular kadar kazanmıyor. Belki de yarısını kazanıyor."

"BEŞİKTAŞ, FENERBAHÇE VE GALATASARAY'DAN BİR ADIM ÖNDE."

"Beşiktaş diğer takımlara nazaran daha komplike oynuyor. Şenol Güneş bir sistem oturttu. Diğer takımların bir oyun sistemi yok. Fenerbahçe son haftalarda biraz toparlandı ve oyunları oturmaya başladı. Ancak şu ana kadarki tabloya bakarsam Beşiktaş'ın Şenol Güneş önderliğinde son iki sezonda diğer takımlara nazaran oyun sistemi olduğunu söyleyebilirim. Beşiktaş seyircisi neden stadı dolduruyor? Çünkü takım hep ofansif oynuyor, önde basıyor. Büyük takımsan böyle oynamak zorundasın. Oyunsal anlamda Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray'dan bir adım önde bana göre."

Bilyoner'den 2.000 TL BilyonPuan HEDİYE!