comScore

FutbolArena TV

Sergen Yalçın'dan MHK'ya sert tepki! "Neden bu kadar raahtsız etti?"

04 Nisan 2021, Pazar 23:43

Beşiktaş, Süper Lig 32. haftasında deplasmanda Kasımpaşa'ya 1-0 mağlup oldu.

Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın maçın ardından açıklamalarda bulundu.
"EKSİKLERE BAĞLAMAK DOĞRU DEĞİL"

İlk yarı çok basit top kayıpları yaptık. Oyunu kurmakta zorlandık. Üretken değildik. Sezonun epey gerisinde kaldık üretkenlik anlamında. İkinci yarıda iyi mücadele ettik. Pozisyonlar da yakaladık ama değerlendiremedik. Sezon içerisinde bu tip sonuçlar olabiliyor. Eksiklere bağlamak da doğru değil. 11 oyuncumuz var sahaya çıkan. Bu aldığımız sonuç bizi üzdü. Ancak uzun bir maratonda bu tür mağlubiyetler futbolda var.

"HAKEMLE İLGİLİ DÜŞÜNCELERİMİ SÖYLEMİŞTİM"

Hakemle ilgili düşüncelerimi geçen hafta söylemiştim. O yüzden konuşmaya gerek yok. Türk futbol tarihinde bir ilki yaşadık bu hafta. Enteresan. Futbolculuk dönemimde de birçok şeye şahit olduğum için bazı şeyleri saygılı bir biçimde söylüyorum. Amacın ne olduğunu anlayamadık. Kim atıyorsa bunun nedenini tüm ülke futboluna açıklaması gerekiyor. Herkesin bilmesi gerekiyor. Daha önce bir sürü teknik direktör arkadaşım hakemlerle ilgili isyanlarda bulunuyor. Canı yanan konuşuyor. Hiç kimseye öteki hafta aynı hakem verilmiyor.

"SAYGISIZLIK YAPMADIM. KONUŞTUKLARIM NİYE RAHATSIZ ETTİ?"

Kötü bir hakem demedim. Adaletsiz demedim. Sadece şunu söylemeye çalıştım. Enerjisi bizim maçlarda kötü. Akan oyunda çok ciddi problemler var. Bunu anlatmaya çalıştım. Normalde zaten bir hakemi verdiğiniz zaman 5-6 maç gelmiyor. Söylediğim neden rahatsız etti? Saygısızlık yapmadım."

Beşiktaş Videoları