comScore

FutbolArena TV

Sergen Yalçın: "Maçı ve sonucu abartmamak lazım, Mutluyuz hepsi bu!"

15 Aralık 2019, Pazar 22:51

Beşiktaş, Süper Lig 15. haftasında sahasında Yeni Malatyaspor'a 2-0 mağlup oldu. Maçın ardından Yeni Malatyaspor Teknik Direktörü Sergen Yalçın açıklamalarda bulundu. 

Beşiktaş 0-2 Yeni Malatyaspor Sergen Yalçın'ın maç son açıklamaları

"BU OYUNA ÇALIŞMIŞTIK

Öncelikle oyuncularımı tebrik ediyorum. Çok zor şartlarda oynadık. Ciddi bir taraftar baskısı vardı. Beşiktaş'a karşı burada oynamak kolay değil. Ancak doğru oyunu oynadık. Hafta içi buna çalıştık. Mütevazi bir Anadolu takımıyız biz. Bekledik, iyi savunduk. Belki fazla üretemedik ama Beşiktaş da büyük bölümünde üretemedi. Biz böyle bir oyun olmasını istiyordu. Rakip risk almaya başlayınca öndeki hızlı oyuncularımızı kullandık. Şans yakalayacağımızı tahmin ediyorduk. İstediğimiz doğrultusunda bir maç oldu. 
"BUNDAN SONRA BÖYLE OYNAYACAĞIZ"

Benim takımlarım daha ofansif oynar ama Türkiye'de kimse böyle ofansif oynamıyor. Bundan sonra biz de oynamayacağız, bundan sonra özellikle deplasmanda böyle oynayacağız.

"BEŞİKTAŞ HALEN ŞAMPİYONLUĞUN EN BÜYÜK ADAYLARINDAN"

Sergen Yalçın, Beşiktaş taraftarlarının maç içindeki tepkileri üzerine, "Maçlar kazanılır kaybebilir. Sakin olmak lazım biraz. Beşiktaş halen şampiyonluğun en büyük adaylarından. Bizim öyle bir amacımız yok. Biz ayakta kalmaya çalışıyoruz." diye yanıt verdi.

Yeni Malatyaspor Videoları