comScore

Serdar Tatlı'dan iddialara yanıt: 'Rıdvan Dilmen, Fatih Terim"

17 Aralık 2020, Perşembe 22:59
Serdar Tatlı'dan iddialara yanıt: 'Rıdvan Dilmen, Fatih Terim

MHK Başkanı Serdar Tatlı, TRT Spor'da açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena - MHK Başkanı Serdar Tatlı, TRT Spor'da gündeme dair açıklamalarda bulundu. 

"VAR SİSTEMİ HAKKINDA"
Bütün kamuoyu şunu bilmeli. Her ülke VAR'ı istediği gibi kullanamıyor. Bunun belli kriterleri var, ölçüsü var. Lisans alması gerekiyor. FIFA'dan lisans alınması gerekiyor. Eğer bir ülke VAR sistemini uygulayacaksa FIFA, gerekli araştırmalar sonrasında lisans veriyor ve o protokole sadık kalma şartıyla o anlaşma yapılıyor. VAR sistemini kaldıralım, kaldırmayalım bazı bilgi kirliliğini ortadan kaldırmak anlamında söylüyorum. Bunun belli kriteleri var. Hiçbir ülke kafasına göre VAR sistemini uygulayamaz. 

"ALGI VAR"

Biz VAR'ı uygulamaya başladığımız ilk günden itibaren Avrupa ve Türkiye'de farklı uygulanıyor şeklinde algı vardı. Böyle bir şey yok. 

"TURKISH VAR"

Biz hakemlerimizden farklı bir uygulama istemiyoruz. VAR protokolünün kriterleri neyse onları uygulamasını istiyor ve o konuda eğitim veriyoruz. Turkish VAR diye bir sistem yok. Kim ne amaçla çıkardı bilmiyorum.  Bütün ülkelerde VAR sistemi tartışılıyor. Belki de tartışılmasının ana nedenlerinden biri VAR protokolü veya VAR'ın genel işleyişi hakkında bilgi eksikliği yaşamasıdır. 

"TUGAY KAAN NUMANOĞLU PERFORMANSIYLA DERBİYE ADAY OLDUĞUNU ORTAYA KOYDU"

Fenerbahçe - Beşiktaş derbisinin hakemi Tugay Kaan Numanoğlu yeni bir hakem değil. Süper Lig kadrosunda 3 yıl geçmişi olan bir hakem arkadaşımız. Sezona iyi bir başlangıç yaptı. Galatasaray maçına verdik. O maçındaki performansı mükemmel. Trabzonspor müsabakası yönetti. İyi. Adım adım zaten oynanacak olan derbiye gösterdiği performansla aday olduğunu ortaya koydu. 

"BABASININ AÇIKLAMALARINI DERBİ GÜNÜ DUYDUM"

Tugay Kaan Numanoğlu'nun babasının Beyaz TV'ya yaptığı açıklamaları derbi günü duydum açıklamaları. Basından öğrendim. Kendisiyle görüşmedik. Biz müsabakalara hakem ataması yaptıktan sonra hiçbir şekilde hakemlerle görüşmüyoruz. Çok olağanüstü durum olması lazım. 

"AHMET NUR ÇEBİ'NİN AÇIKLAMALARI HAKKINDA"

Ersin Düzen'in "Tugay Kaan Numanoğlu'nun Koç grubunda çalıştığı iddiaları söz konusuydu. Ahmet Nur Çebi bu tür iddialar var diye konuşmuştu. Bu yönde bir reaksiyon yani bir açıklama yapabilir miydiniz?" sorusuna, : "O kadar çok iddia var ki, Her iddiaya cevap vermek zorunda mıyız? "Ciddiye almadık. Öyle bir şey yok. Hakem arkadaşımızın kendi aile şirketinde çalıştığını biliyoruz." yanıtını verdi. 

SORU: "MUSTAFA KAMİL ABİTOĞLU'NUN FATİH TERİM'E MESAJ ATTIĞI YÖNÜNDE BİR İDDİA VAR"

Özgür bir ülkede yaşıyoruz. Bu ülkede kimsenin birisiyle kısıtlayacak durum söz konusu değil. Herkes, herkesle görüşebilir. Kahve içebilir, yemek yiyebilir. Bu çok doğal bir şey. Bunu kısıtlayacak engelleyecek bir kararımız var mı?" Benim arkadaşlarım, hakem arkadaşlarım, kurul üyesi arkadaşlarım da sorumluluğunu çok iyi bilen insanlardır. Kanıt varsa ellerinde açıklasınlar. Ancak yine söylüyorum. Herkes, herkesle görüşebilir ve bizim bunu kısıtlayacak durumumuz yok. Sonuçta özgür bir ülkede yaşıyoruz." 

Süper Lig Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"