comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Serdar Kesimal'den Fenerbahçe için flaş sözler: 'Büyük kulüp ama...'

28 Şubat 2017, Salı 21:06
Serdar Kesimal'den Fenerbahçe için flaş sözler: 'Büyük kulüp ama...'

Eski Fenerbahçeli futbolcu Serdar Kesimal'den gündem yaratacak açıklamalar geldi. 

FutbolArena - Ara transfer döneminde Akhisar Belediyespor ile sözleşmesini karşılıklı olarak fesheden Serdar Kesimal yaşadığı süreçle alakalı çarpıcı bir açıklamalarda oldu. 


Serdar Kesimal'dan Tolunay Kafkas için olay sözler


Radyospor'a konuşan Serdar Kesimal son derece gündem yaratacak açıklamalarda bulundu. Tecrübeli futbolcu, "Akhisar Belediyespor'dan ayrılma sürecim çok saçma gerçekleşti. Hocaya karşı herhangi bir saygısızlığım olmadı. Transferin son gününde bana gelen talimatta 25 kişilik kadroda ismim olmadığı söylendi. Türkiye'de maalesef kulüpler futbolcularına değer vermiyor."

"BENİM DURUMUMA DÜŞEN BİRÇOK FUTBOLCU VAR"
Serdar Kesimal kendi durumuyla alakalı olarak benzer sıkıntıları yaşayan birçok futbolcu olduğunu söylerken, "Kulüpler futbolcuları değersiz duruma düşürüyorlar. Bir futbolcuyu eğer istemiyorsanız medeni şekilde yolları ayırırsınız. İstemeyebilirsiniz ama bana o güne kadar hiçbir şekilde istenmediğim söylenmedi. Bir anda oldu her şey. Takımda zaten ilk yarıda oynamıştım. Bu duruma nasıl düştüğümü anlamadım. Tolunay Kafkas şizofren bunun başka bir açıklaması yok. Çünkü dün başka, bugün başka söylüyorsa başka açıklaması yoktur."

Serdar Kesimal Fenerbahçe'de oynadığı dönem hakkında konuştu


Serdar Kesimal, Fenerbahçe'de oynadığı dönemle alakalı da konuşurken, "Büyük takımda üzerinizde büyük baskılar oluşuyor. Anadolu kulüplerinde eğer bir maç kötü oynarsan ertesi haftaya kadar çok fazla bir şey olmuyor. Ancak büyük takımda kötü oynadığınız maçın ardından ciddi eleştiriler alıyorsunuz. Mesela Fenerbahçe'de bir maç kaybedersen Dünya'nın en kötü futbolcusu oluyorsun."

"FENERBAHÇE YANLIŞ YÖNETİLEN BİR KULÜP"

"Fenerbahçe evet büyük ama yanlış yönetilen bir kulüp. Taraftar her yıl takımın şampiyon olmasını ister. Bu çok doğaldır. Ancak bir gerçek var ki, bir sene Fenerbahçe, diğer sene Galatasaray veya Beşiktaş şampiyon olur. Biz bunu hazmedemiyoruz. Taraftar sürekli her yıl takımlarının şampiyon olmasını istiyor. Eğer konu her sene şampiyon olmaksa büyükler kendi aralarında oynasınlar, lig hiç oynanmasın. Böyle bir şey yok."

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)