comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Serdar Ali Çelikler: 'Dick Advocaat uyuyarak izliyor'

26 Eylül 2016, Pazartesi 09:18
Serdar Ali Çelikler: 'Dick Advocaat uyuyarak izliyor'

Habertürk Gazetesi yazarı Serdar Ali Çelikler, Dick Advocaat'ı eleştirdi.

FutbolArena - Süper Lig'in 5. haftasında Fenerbahçe sahasında Gaziantepspor'u 2-1 mağlup ederek peş peşe 2. galibiyetini aldı. Sarı lacivertlilerde galibiyete rağmen sergilenen futbol eleştirildi.

Habertürk Gazetesi yazarlarından Serdar Ali Çelikler, Dick Advocaat'ın oyuncu değişikliklerinin zamanlamasını ve tercihlerini eleştirdi. İşe Çelikler'in yazısından bir bölüm:
"TAKINTILI AVUKAT"

"Dick Advocaat, Vitor Pereira'dan bile daha fazla uyuyarak izliyor maçı. 2. yarıda İsmail Kartal tek bir hamle yapıyor; İlhan Parlak'ın yerine Angan'ı sürüyor sahaya. Antep bu kez hücum edebiliyor. Fener yine Volkan Şen'le cömertçe gol pozisyonlarını harcayınca takım yorulup yavaş yavaş geriye yaslanıyor. Yani hem Fener yorulmuş, Lens geri hiç gelmemeye başlamış, Emenike ile tandem arası 80 metre olmuş hem de Antep top oynamaya başlamış. Vasat bir teknik adam 3 şey yapar:

1- Orta alana 1 ya da 2 oyuncu sokup “pas yapın, tempo düşürün” der.

2- 2 hücumcu alır, tersine ileri çıkmış gol arayan Antep defansını tehdit eder ve bloklar arası bağlantıyı koparmayı planlar.

3- Bir stoper daha alır ve Antep'in hücumlarına karşın savunmaya çekilir.

Advocaat ne yaptı? Hiç. A oyuncusunu (Şen) çıkardı B oyuncusunu (Sow) aldı. Ne formasyon değiştirdi,ne sistem ne de taktik. 80'de Antep'in şişman santraforu, Kjaer'in hatasından attı golü. Şimdi maçın hakkı beraberlikti. Ve bunun en büyük sorumlusu Dick Advocaat'ın takıntılarıdır. Bu kadar oyunu uyuyarak seyreden tecrübeli hoca olabilir mi? Fener bu sene birçok maçı bu hoca yüzünden kaybedebilir söyleyeyim. Antep'in orta sınıf kalecisi olsa bu maçta gol yemezdi. 3 puan bu hocaya, bu kadar çok gol kaçıran beceriksiz oyuncularına karşın çok iyi sonuç. Ama zaten kalite problemi olan; bitiriciliği 0 (yazıyla: sıfır) olan Volkan Şen'in en iyi futbolcusu olduğu bu beceri fukarası kadro bir de takıntılı bir hoca ile sezonu zor bitirir."

Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.