comScore

Şenol Güneş'ten sitem: 'Bana çok haksızlık yapıldı'

25 Mart 2019, Pazartesi 22:39
Şenol Güneş'ten sitem: 'Bana çok haksızlık yapıldı'

Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş, Moldova maçının ardından önemli mesajlar verdi. 

FutbolArena - A Milli Takım Euro 2020 elemelerinde Türkiye, Moldova'yı 4-0 yenerek Şenol Güneş yönetiminde 2'de 2 yaptı. Maçın ardından teknik direktör Şenol Güneş basın toplantısında önemli açıklamalarda bulundu. 

"HAK ETTİĞİMİZ SONUÇLARI ALDIK"
"Kağıt üzerinde iki maçta da üstün görünüyorduk. Hak ettiğimiz sonuçlar aldık."

"CUMHURBAŞKANI DA BİZİM İNSANIMIZ..."

"Cumhurbaşkanı da bizim insanımız; işçimiz, memurumuz, siz de, biz de. Bir değişim olacaksa her alanda herkes yapacak. Tartışarak yapılacaktır. Bölmek isteyen oluyordur her şartta. Cumhurbaşkanımız benim dönemimden bir yaş küçüğüm eski bir futbolcu, futbolu biliyor."

TÜRKİYE - MOLDOVA MAÇ SONU DEĞERLENDİRMELERİ"ŞENOL GÜNEŞ DÖNEMİ DEĞİL, BİZİM DÖNEMİMİZ"

Bize bir görev verdiler. Biz onu yapmaya çalışıyoruz. Şenol Güneş dönemi değil, bizim dönemimiz olmalı. Sen, ben... Bizde kültür erozyonu var. Onu yıkmalıyız. Oyuncuların hepsi iyi niyetli. Hepsi oynamak istiyor. Milli takımda futbol üzerinde rekabet olmalı. Dedikodu, yıpratma olursa döneriz eskiye. Bana da bir şey olmaz. Ben de giderim, çok önemli değil. Zaten gidip geliyoruz. Başarısızlığın sorumluluğunu ben alırım. Ancak işi yaparken birlikte yapalım. 

"BANA ÇOK HAKSIZLIK YAPILDI"

Gerçekten bu dönemde yoruldum ama emek verdim. Son dönemde uyumadan çalıştık, rakipleri analiz ettik. Belki bunları yapmasaydık yine kazanırdık ama emek verip kazanmak... Eğer bunları yapmayıp kazanamasaydık vicdanen rahatsız olurdum. Bana son dönemde çok haksızlık yapıldı." 

"Hayallerimiz ulaşılmayacak hayaller değil. Yapabileceklerimizi istiyoruz, başarıyı başarısızlığı biliyoruz. Bizim kendi oyuncumuz, kendi insanımızın ne yapacağımızı biliyoruz. Bunun için diyorum ki oyuncularımızdan istediklerimizi ortaya koyalım, yapmazsak değişelim. Ama onları ortaya koymadan bundan olmaz, çocuğumu beğenmedim attım diyorsun. Ama çocuğuna neyi yanlış yaptığını söyleyeceksin. Bunu yapacağız. Bunu yapabilirsek Fransa maçına daha iyi çıkarız. Kabul ediyorum bir zaman yok. Burada iki maç oynadık. Birinci maç savunma ağırlıklı, ikinci maç hücum ağırlıklı oynamak durumunda kaldık. Öyle gerekliydi. Hücumda da savunmada da eksiklerimiz vardı ama doğrularımız da fazla. Bir defa niyetimiz çok iyi. Bunları sürekli aşacağız. Belki oyuncularımızın evlerine, kulüplerine gideceğiz, buradaki raporları kulüplerine vereceğiz. Çünkü milli takım durarak sonuç alınacak bir yer değil. Üç gündür biz gece gündüz uyumadık. Hem kendi kadromuzu, hem de ekipleri analiz etmek durumundaydık. Onu yaparak buraya geldik ama bunları yapmasak da belki de kazanırdık. Ama o zaman vicdanen rahatsız olurdum. Ben emek vermeliydim. Emeğin karşısında kaybetseydim üzülürdüm ama vicdanen iyi olurdum. Bunu yapacağız. Biz yapacağımızı yapacağız, sonra eleştirelim, konuşalım. Ama biz daha yapmadan sen kötü, ben kötü. Bunu özellikle vurguluyorum. Bugün böyle bir ambians varsa, dönüşüm olduğunu düşünüyorsak, Lucescu'nun gidişi ile ilgili değil. Lucescu da iyi işler yaptı. Teşekkür ediyoruz kendisine söyledim, aradı, beraber olduk, yine olacağız. Kompleks yapmaya gerek yok. Bu takım iyi olsun, kişiler gelip gider.” 

Milli Takım Haberleri FutbolArena'da!


FutbolArena Haber Turu (14 Eylül 2020)