comScore

Şenol Güneş'ten İtalya maçı iddiası: "Yenebiliriz"

01 Ocak 2020, Çarşamba 21:05
Şenol Güneş'ten İtalya maçı iddiası:

A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş, EURO 2020 açılış maçında İtalya'yı mağlup edebileceğimizi söyledi.

FutbolArena - Türkiye, EURO 2020 A Grubu ilk maçında Roma Olimpiyat Stadyumu'nda ev sahibi İtalya ile karşılaşacak. 2020 Avrupa Şampiyonası'nın açılış maçına çıkacak olan millilerimiz, Roberto Mancini'nin öğrencileri karşısında zafer arayacak. Sabah Gazetesi'ne konuşan A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş, EURO 2020 açılış maçında İtalya'yı mağlup edebileceğimizi söyledi.
 

Şenol Güneş'ten İtalya - Türkiye maçı açıklamaları


"Dünyanın gözünün orada olacağı bir maç olacak. Hem sportif olarak hem de tanıtım olarak bize büyük görev düşüyor. Yeni bir futbol kültürü oluşturuyoruz. İtalya'yı yenebiliriz."

"KADRO İSKELETİ DEĞİŞMEYECEK"
"Bir-iki oyuncu girebilir. Eldeki grafiğe, sakatlığa bağlı bir durum. Ama kadro iskeleti aşağı yukarı bu olacak diyebilirim. Ne yapacağız, savunmamızı aynı tutacağız ama hücum fonksiyonlarını geliştireceğiz."

"BAKÜ'DE EV SAHİBİ OLACAĞIZ"

"Azerbaycan'da oynayacağımız için mutluyuz ama yolculuk olarak dezavantajı da var. Bakü-Roma hattını kimse istemiyordu. Seyahat uzun geliyor ama sorun değil, biz ev sahibi olacağız."

"YABANCIYA BU ŞEKİLDE KARŞIYIM"

"Bugün 14 milyar borcu olan kulüplere 15 milyar versek yarın o borç 30 milyar olur. Kulüplerde 14 yabancı var. Yabancıya karşı değilim ama bu şekilde karşıyım, hiçbir kriteri yok. Bu borçların büyük sebebi yabancı futbolcular. Aslında futbol ekonomisi kötü değil. O kadar çok büyüdü ki kulüpler şirket halini almadığı müddetçe düzelmesi zor."

Son dakika Milli Takım Haberleri FutbolArena'da!

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!