comScore

Şenol Güneş'ten İtalya maçı açıklaması: 'Sözün bittiği yerdeyiz!'

10 Haziran 2021, Perşembe 20:43
Şenol Güneş'ten İtalya maçı açıklaması: 'Sözün bittiği yerdeyiz!'

A Milli Takım teknik direktörü Şenol Güneş, Türkiye-İtalya maçı öncesi basın toplantısı düzenledi.

FutbolArena - A Milli Takım, 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası'nın (EURO 2020) açılış maçında İtalya ile karşı karşıya gelecek. A Milli Takım teknik direktörü Şenol Güneş ve milli futbolcumuz Hakan Çalhanoğlu, Türkiye-İtalya maçı öncesi basın toplantısı düzenledi.

HAKAN ÇALHANOĞLU: "FİNALDE İTALYA İLE YENİDEN KARŞILAŞMAK GÜZEL OLUR"
"Takım arkadaşlarıma karşı oynayacağım. Haftalardır maç gününü bekliyoruz. İnşallah kazanırız. Mancini güzel konuşmuş. Finalde İtalya ile yeniden karşılaşmak güzel olur. Onlara saygı duyuyoruz. İtalya'ya saygı duyuyoruz, onların kalitelerini biliyoruz. Kendi oyunumuzu korkmadan oynadığımızda güzel şeyler yapabiliriz."

ŞENOL GÜNEŞ: "MANCİNİ, TÜRKİYE'Yİ İYİ BİLİYOR"

"Gelecek için oynayacağız. En genç takımla kendimizi göstereceğimizi düşünüyorum. Ev sahibi İtalya ile başlayacağız. Kazananı ve kaybedeni şimdiden tebrik ediyorum. Turnuvaya favori olarak gelmedik. Ancak favoriler arasında olmak hayalimiz. İnşallah finalde İtalya ile oynarız. Mancini, tecrübeli ve başarılı bir teknik direktör. Türkiye'yi iyi biliyor. Galatasaray'da çalıştı. İyi de kadroları var. Biz rakibin gücünü biliyoruz ama kendimizi de biliyoruz."

"İZ BIRAKMAK İSTİYORUZ, SÖZÜN BİTTİĞİ YERDEYİZ"

"Benim için, oyuncularım için, Türkiye için. Hepimiz için Euro 2020'nin özel bir anlamı var. Sportif başarı yanında fair play ve ülke tanıtımını unutmayacağız. İtalya maçını kazansak da, kaybetsek de yarış devam edecek. Kazanırsak, gruptaki dengeleri değiştiririz. Açılış maçları ve final maçları akılda kalır. İz bırakmak istiyoruz. 2002'nin duygularını yaşıyorum, hissediyorum. Artık sözün bittiği yerdeyiz. Bizim bir hayalimiz var. Umudumuz var. Bu hayali, bu umudu gerçeğe dönüştürmek için yarın başlayacağız. Hepimiz için. Türkiye için!"

"OLAĞANDIŞI BİR ŞEY İSTEMİYORUM"

"Maçın zorlukları da kolaylıkları da var. Rakibin gücünü biliyoruz, kendimizi biliyoruz. Çok yetenekli ve tecrübeli oyuncuları da var. Donnaruma, Chiellini, Bonucci, Immobile, Insigne… Hepsi iyi oyuncular. Kendi liglerinde oynayan oyuncuları daha fazla. Çok başarılılar, çok tecrübeliler. İtalya'nın dünya futbolundaki yerini biliyoruz. Bir Dünya Kupası'na katılamadığı için yer yerinden oynayan bir futbol ülkesi. Futbol kültürü olan bir ülke. Ülke olarak birbirimize benzerlikler var. Teknik, taktik ve fizik olarak yarınki maç üst seviyede olacak. Açılış maçındaki olayın da çok üzerine abartarak bir şeyler koymak istemiyorum. Oyuncularımın karakterlerini sahada görmek istiyorum. Olağandışı bir şey istemiyorum. Rakiple kora kor oynamaya çalışacağız. Zaman zaman belki daha üstün olacaklar ama maç bittiği zaman işimizi yapmanın mutluluğunu yaşamak istiyoruz."

ŞENOL GÜNEŞ'TEN ATEŞ ÖLÇÜMÜ TEPKİSİ

Şenol Güneş, Azerbaycan'daki maçlarla ilgili bir soruyu ise, "Azerbaycan'la ilgili şu an konuşmak çok doğru değil. Burada 4 defa ateşimize baktılar. Orada kaç defa bakarlar bilmiyorum. Burada deplasmana geldiğimiz hissini yaşıyoruz. Azerbaycan'a da gelen takımların deplasmana geldiği hissini yaşayacağını düşünüyorum. Futbolun keyfi gol atmaktır. İtalya da bu konuda tecrübesi olan bir takım. Onların dengesini bozup, gol atabilirsek, o bize artı değer katar. Bu tip takımlara karşı tek yönlü oynamak doğru değil. Sözün bittiği yerdeyiz, bugüne kadar hayal ettiklerimizi gerçeğe dönüştürmek için yarın başlayacağız. Bize destek olan herkese teşekkür ediyoruz. Güzel bir açılış olsun. Gruptan çıkmak öncelikli hedefimizdir. Yarın alacağımız puan ya da puanlar da buna katkı yapar." şeklinde yanıtladı.

Son dakika Milli Takım Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"