comScore

Şenol Güneş'ten İrfan Can Kahveci sorusuna çarpıcı cevap

13 Ekim 2020, Salı 18:19
Şenol Güneş'ten İrfan Can Kahveci sorusuna çarpıcı cevap

A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş, Sırbistan maçı öncesi basın toplantısında İrfan Can Kahveci'nin durumu hakkında açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena - A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş, Sırbistan maçı öncesi açıklamalarda bulundu. 
"
"UZUN SOLUKLU BİR YARIŞTAYIZ"

Konuşabiliyorsak güzel. Demek ki sağlıklıyız. Herkese sağlıklı günler diliyorum. Futbolu da konuşuyorsak güzel. Demek ki futbol oynanıyor. İçinde övgüler de var, eleştiriler de var. Hayalleri gerçeğe dönüştürüyoruz. Amacımız o. İnancımız yüksek. Sabırlı olmalıyız. Takım olmak kolay değil. Uzun süre gerekiyor. Uzun soluklu bir yarıştayız. Yarışın ilk bölümünde Uluslar Ligi oynuyoruz. 
"İRFAN CAN KAHVECİ'NİN DURUMU HAKKINDA"

"Değerlendirmeyi daha sonraya bırakmak istiyorum. Sabrediyorum, şükrediyorum, dua ediyorum, dinliyorum. Bazen de susuyorum, yeri geldiği zaman cevap veririm. Bu tip konularda birilerine bir şey anlatmayı zorlamaya gerek yok. Herkes işine geldiği gibi anladığı için konuşmakta yarar yok. İrfan bizim için yararlı oyuncu. Kadroya çağrılmıştı. Biz Covid-19 ile ilgili açıklama yapmadık. Kulübünden açıklama yapılmadı çünkü. Rusya'ya giderken daha iyi durumda olacaktı ama olmadı. Buraya gelecekti ve o arada maçta oynatılmış. Speküle edildi. Kusur bulmak yarına çözüm aramak gerekir. Birinde kusur ararsanız mutlaka bulursunuz ama çözüme katkı yapmaz. Kusur aramak için sevgi, sevgiyi paylaşmak, sevmek sevilmek için bahaneler aramak lazım."

"ÇAĞLAR SÖYÜNCÜ FORMA GİYEMEYECEK"

Şenol Güneş, antrenmanda yaşadığı sakatlık nedeniyle Rusya maçında forma giyemeyen Çağlar Söyüncü'nün, Sırbistan karşısında da görev yapamayacağını açıkladı. Ayrıca cezalı Ozan Kabak ile Kaan Ayhan ve Efecan Karaca Sırbistan maçında oynamayacak olan diğer isimler. 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"