comScore

Şenol Güneş'ten ince sitem: 'İzlanda'da kuş uçmuyor ama bizde...'

13 Kasım 2019, Çarşamba 19:35
Şenol Güneş'ten ince sitem: 'İzlanda'da kuş uçmuyor ama bizde...'

Euro 2020 elemelerinde A Milli takımımız, İzlanda ile karşılaşacak. Bu kritik maç öncesinde Şenol Güneş ve Çağlar Söyüncü, basın toplantısında açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena - A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş ve Çağlar Söyüncü, İzlanda ile oynayacağımız maç öncesinde basın toplantısında gelen soruları yanıtladı. 


ÇAĞLAR SÖYÜNCÜ: "KENDİMİ DAHA ÇOK GELİŞTİRMEM LAZIM"
Leicester City'a gittiğim ilk günden beri oynasam da, oynamasam da futbola odaklanmaya çalışıyorum. Her zaman istediğiniz olmuyor. Performansınızı beğenebilirsiniz ama sonuçta hocanın takdiri. Ben hiçbir zaman çalışmayı bırakmadım. Gelecek zamanı bekledim. Bu sene de transferden sonra bana şans geldi. Ancak daha çok kendimi geliştirmem lazım. Hocamızın dediği gibi son bir adım kaldı. Öncelikle 3 puan için sahaya çıkacağız. Grup liderliği bizim için çok önemli çünkü. Takım halinde elimizden geleni yapacağız. 

"SAVUNMADAKİ BAŞARI TAKIMDAKİ UYUMDAN KAYNAKLANIYOR"

Basın toplantısında milli takımın elemelerde sadece 3 gol yemesi ve savunma hattındaki başarının sırrı hakkında gelen soruya yanıt veren Çağlar, "Çok iyi bir arkadaşlık ortamı var. Defansın başarısının sırrını geri 4'lüye bağlamıyorum. Takım halinde iyi savunma yapıyoruz. Takımın uyumu çok iyi." dedi. 

LINEKER İLE FOTOĞRAFIN HİKAYESİ

Çağlar Söyüncü, geçtiğimiz günlerde Leicester City maçı sonrasında Gary Lineker ile çektirdiği fotoğrafın hikayesini şu sözlerle anlattı: "Havalimanında çok erken saatti. Maçtan sonra yorgunluk vardı. Arkalı önlüydük. Başta birbirimizi tanımadık. Sonra birbirimizi tanıdık. Öyle bir istek geldi. Tabi ki ben de memnuniyetle fotoğraf çektirdim. Güzel bir diyalog geçti. Benim için unutulmazdı. Gary Lineker de zaten Leicester City patentli bir oyuncu. Güzel ve unutulmaz bir andı benim için." 

ŞENOL GÜNEŞ: "BU İŞİ BİTİRMEK İSTİYORUZ"

2020 Avrupa Şampiyonası maratonunda iyi bitirmek istiyoruz. Fransa bu grubun favori takımıydı. İzlanda ile çekişeceğimiz aşikardı. Şu anda avantaj bizde görünüyor ama hiçbir şeyin garantisi yok. Fransa'dan 4 puan aldık ama İzlanda'dan henüz puan alamadık. Hak ettiğimizin karşılığını alacağımızı düşünüyoruz. Yarın bu işi bitirmek istiyoruz. Buna hazırız. Soğukkanlı ve sabırlı olmalıyız. Kendi oyunumuzu oynayacağız. Zor bir rakiple oynayacağız. 

"FRANSA VE İZLANDA MAÇLARININ KOŞULLARI FARKLIYDI"

Şenol Güneş, İzlanda'da kaybedilen 2-1'lik maç hakkında konuştu ve şu sözleri söyledi: "Fransa ve İzlanda ile oynadığımız maçların koşulları farklıydı. Fransa ile oynayıp oraya gittik. Bizim düşündüğümüz oyunun altında oynadık. Yarın bu tip mazeretimiz olmayacak ama böyle bir durumumuz gerçekleşti. Yani fikstür açısından. Orada maç oynayıp seyahat etmek farklı. Şimdi tamamen farklı bir maç olacak. Beraberlik bize yetiyor ama beraberlik, savunma anlayışıyla oynayacağımız anlamına gelmiyor. Kendi oyunumuzu oynamaya çalışacağız."

SAVUNMA YAPMAYACAĞIZ AMA TEDBİR ALACAĞIZ"

İzlanda maçındaki oyun anlayışıyla ilgili konuşan Şenol Güneş, "Fizik gücü iyi, hava toplarını alıp hızlı çıkıp hücum eden bir takım. Bunlarla ilgili tedbir alıp takımımızı sahaya süreceğiz. Taraftarımızın önünde güzel bir maç olacak. Yarın inşallah taraftarla beraber ses getirecek şekilde futbolun güzelliklerini sunarız." ifadelerini kullandı. 

ŞENOL GÜNEŞ'TEN İNCE SİTEM

Şenol Güneş, sakatlanan Cenk Tosun ve diğer futbolcularla ilgili olarak, "İrfan Can Kahveci'nin zaten sakatlığı vardı. Cenk'in kasığında açılma oldu. Çok ciddi değil ama maçları kaçıracak. Emre Belözoğlu'nun sakatlığı vardı ama şu an iyi durumda. Maçta başlayıp başlamayacağına sonra karar vereceğim. Cengiz Ünder iyi durumda." ifadelerini kullandı.

Deneyimli teknik adam Cenk Tosun'un durumuyla ilgili basına ince bir sitemde bulunurken, ""Cenk Tosun'un sakatlığı var ama daha ben bile konuşmadan haberler çok hızlı çıkıyor. İzlanda bizden daha iyi çalışıyor. Ben, Cenk Tosun'u yarına bekleteyim demiştim ama 'ohoo' baktım ki hemen haberler çıkmış. İzlanda'nın kampında kuş bile uçmuyor ama bizimkinde cirit atılıyor. Profesyonel anlamda eksiklik tabi bu da." DEDİ. 


Milli Takım Haberleri FutbolArena'da!

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!