comScore

Şenol Güneş'ten flaş sözler: 'Korkmayarak gidenleri görüyoruz!'

16 Kasım 2019, Cumartesi 22:05
Şenol Güneş'ten flaş sözler: 'Korkmayarak gidenleri görüyoruz!'

A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş, Andorra maçı öncesi düzenlediği basın toplantısında İzlanda karşılaşmasındaki futbola dair gelen eleştirilere çarpıcı yanıtlar verdi. 

FutbolArena - A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş ve Enes Ünal, Andorra maçı öncesi basın toplantısında açıklamalarda bulundu. 

"ŞENOL GÜNEŞ: "ANDORRA CİDDİYE ALINMASI GEREKEN BİR TAKIM"
Andorra küçük bir ülke. Koşulları zor ama futbol heyecanı olduğu için iyi bir takım çıkardılar. Şimdi ilk defa sonunculuktan kurtulmak için olağanüstü çalışıyorlar. Hücum bakımından eksikleri olan fakat savunmayı iyi yapan bir takım. Moldova ve Arnavutluk'tan 4 puan aldılar. Bize karşı da moral motivasyon olarak üst düzeyde sahaya çıkacaklar. İlk maçta da bize karşı zorluk çıkardılar.

ENES ÜNAL: "ZOR BİR TAKIMA KARŞI OYNAYACAĞIZ"
Andorra disiplinli, kompakt ve futbolun doğrularını yerine getirmeye çalışan bir takım. Çok iyi bir yolda ilerliyoruz. Ancak bu benim için yolun başlangıcı. Hepimiz de böyle düşünüyoruz. İnşallah çok daha güzel günlere gideceğiz. Oynarsam benim için mutluluk verici, gurur verici bir. Şans geldiği zaman elimden gelenin en iyisini yapacağım."

ŞENOL GÜNEŞ'TEN BASIN TOPLANTISINDA ÇARPICI AÇIKLAMALAR
Andorra küçük bir ülke. Koşulları zor ama futbol heyecanı olduğu için iyi bir takım çıkardılar. Şimdi ilk defa sonunculuktan kurtulmak için olağanüstü çalışıyorlar. Hücum bakımından eksikleri olan fakat savunmayı iyi yapan bir takım. Moldova ve Arnavutluk'tan 4 puan aldılar. Bize karşı da moral motivasyon olarak üst düzeyde sahaya çıkacaklar. İlk maçta da bize karşı zorluk çıkardılar. Şenol Güneş, "18 yıl önce Dünya üçüncülüğünün yakalandığı jenerasyonla bugünkü jenerasyon arasındaki kıyaslamayla ilgili olarak hücumdaki sorunu nasıl çözeceksiniz?" sorusuna şu yanıtı verdi. 18 yıl daha beklerseniz hallederiz. 18 yıl sonra bir daha güzel bir jenerasyon gelir inşallah. Biz maçlara göre oynamaya çalışıyoruz. Takım oyununu oluşturmaya çalıştık. Büyük de mesafe aldık. Bize göre güç dengeleri az olan takımlara tamamen oyuna hakim olmamıza rağmen, az sayıda gol bulduk.

"İŞLER İYİ GİDİNCE NESİL İYİ, KÖTÜ GİDİNCE BU NESİLLE OLMAZ DOĞRU DEĞİL"

İşler iyi gidince nesil iyi, kötü gidince bu nesille olmaz demeyi doğru bulmuyorum. Birlikte çalışır ve tek kişiye bu işi bırakmazsak daha iyi olur. Avrupa Şampiyonası'na katılacağız. Hem Andorra'yı yenip, hem de hazırlık yapmak istiyoruz. Kadro hazırlaması bakımından. Saha dışında bir sürü gelişmeler olacak tabi. 

"İNTİKAM, KİN VE ÖTEKİLEŞTİRMEK BİZE GÖRE DEĞİL"

Olması gereken zaten birlikte düşünüp, birlikte tartışıp ve iyi bir sonuç almak istemek. Seviyorum takımda olma, seviyorum ol diye bir şey yok. Milli takım hepimizin milli takımı. Isırgan otunun dikeni canınızı yakar ama orada gül de vardır, çiçek de vardır. İntikam, kin, ötekileştirmek bize göre değil. Biraz daha futbol ve bilim aklını ön plana çıkaralım. 

"BEN KORKAĞIN TEKİYİM ZATEN!" 

İzlanda maçında çekiniyordum. Korkuyordum. Ben korkağın tekiyim zaten. Korkarak buraya geldim. Korkmayarak gidenleri görüyoruz. Çocukluğumdan bugüne kadar hiçbir şeyden korkmadım. Hayatta en büyük eserlerimden biri cesaretimdir. Bu cesaretimi delice değil, akıl bilgi ve çalışmayla değerlendirdim. Kötü bir sonuçla buraya geldiğimizde, Andorra maçın daha kötü şartlarla oynayacağımızı düşünüyordum. O korkum vardı. O yüzden İzlanda maçında bitirmek gerekiyordu. İzlanda maçının farklı bir oyun anlayışı vardı o yüzden. Bütün oyuncularımız iyiydi. Bundan rahatsız olanlar vardı. Üzülenler vardı gol olmadığı için. Bizim kaçırdığımız pozisyonlar daha fazlaydı ama. Bir şansımız daha var ama biz bunu yok saydık. Şimdi geldik burada daha rahatız. 

"ASIL HEDEF DÜNYA KUPASI"

Avrupa Şampiyonası'nda keyif veren bir takım olmak istiyoruz. Hedef olarak önce Avrupa Şampiyonası ama ikinci kez Dünya Kupası'nda olmak asıl hedefim. Ülkemiz orada olmalı. Gurur verici bir olay çünkü. Bütün dünyayı gezelim, birlikte olalım ve ülkemizi tanıtalım. Finali istiyorum ama futbol adına finali istiyorum. Finali yapmak demek futbolu bırakmak demek değildi

Milli Takım Haberleri FutbolArena'da!

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!