comScore

Şenol Güneş'ten Euro 2020 kura açıklaması

30 Kasım 2019, Cumartesi 21:49
Şenol Güneş'ten Euro 2020 kura açıklaması

A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş, Euro 2020 kura çekimini değerlendirdi. 

FutbolArena - Euro 2020 kura çekimi gerçekleştirdi. A Milli Takımımız A Grubu'nda İtalya, İsviçre ve Galler ile karşılaşacak. Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş, kura çekiminin ardından TRT Spor'a açıklamalarda bulundu. 

"BURADA OLMAK ÖNEMLİYDİ"
Buraya gelmek önemliydi, öncelikle onu söyleyeyim. Bu organizasyonun içinde olmak önemliydi. Buraya Avrupa'nın iyi takımları olarak geldik. Hepsine başarılar diliyorum. Türkiye olarak burada olmak gurur verici. Ülkemizi iyi temsil etmek, fair-play içerisinde güzel maçlar oynamak istiyoruz. Büyüyen, gelişen bir takım olarak tecrübe kazanmayı hedefliyoruz. 

"İNŞALLAH GRUPTAN ÇIKARAK DAHA GÜZEL GÜNLER GÖRÜRÜZ"

Şampiyon olan takımların mutluluğunu gördükten sonra tekrar gururlanmak için emek vermek gerekiyor, zaman vermek gerekiyor. İnşallah gruptan çıkarak daha güzel günler görürüz.


 

Nihat Özdemir'den EURO 2020 kura çekimi açıklaması


Turnuvanın açılış maçında ay-yıldızlıların İtalya ile karşılaşacağının hatırlatılması üzerine sözlerine başlayan TFF Başkanı Nihat Özdemir, “Prestij maçı ve bizim için çok önemli. Açılış maçını bütün dünya izleyecek. Türk Milli Takımı'nı izleyecekler. Gruplarda da hep ismimizden bütün dünyaya bahsettirdik. Tarihimizde hiç yenemediğimiz Fransa'yı Konya'da yenerek grupta iddialı hale geldik, Paris'te de rövanşı vermedik. İtalya'yı da geçmişimizde resmi maçlarda yenmedik diye tahmin ediyorum, belki açılış maçında yenmek kısmet olabilir. Takımımıza ve teknik direktörümüze güveniyoruz. İnşallah ilk maçtan iyi bir netice alabiliriz diye ümit ediyorum. Arkasından iki maçımızı hepimizin her zaman konuştuğu gibi ‘İki millet tek devlet' dediğimiz Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de oynayacağız. Bakü'yü ayrı bir şehir olarak düşünmüyorum, Türkiye'nin bir ili gibi düşünüyorum. Orada iki önemli maçımız var, Galler ve İsviçre ile. Ana hedefimiz burada gruptan çıkmaktır, ondan sonra da Allah yardım eder, ‘Allah Kerim' diyelim ve yolumuza devam edelim” ifadelerini kullandı.

"F GRUBU'NA DÜŞMEYİ HİÇ İSTEMEDİM"

Teknik Direktör Şenol Güneş'in “F Grubu'nda Almanya ve Fransa'ya karşı oynamak ve takımımızın gücünü görmek, göstermek isterdim” açıklaması hatırlatılan TFF Başkanı Nihat Özdemir, “Kura çekilirken o gruba hiç düşmeyi istemedim. Tabi hocanın görüşüdür, saygı duyarım. Ama bu grup bence iyi, o grup en zor gruplardan bir tanesi. Fransa ile zaten oynamıştık, tekrar oynamak olabilir. Samimi olarak söylemek gerekirse onu istememiştim ben. Benim istediğim iki üç gruptan bir tanesi buydu ama bunu çok istiyordum, çünkü Azerbaycan var orada. Azerbaycan bizim kardeşimiz bir ülke. Kendi evimizde gibi oynayacağız. O tribünlerin tamamı hemen hemen Türk kardeşlerimizle dolacak. Bu takımın ve jenerasyonun orada iyi iş yapacağına inanıyoruz” dedi. İlk hedeflerinin gruptan çıkmak olduğunu da hatırlatan Özdemir, “Ondan sonra 16 içine gireceğiz, arkasından çeyrek ve yarı final ama bizim birinci hedefimiz milli takımımızın bu gruptan çıkmasıdır” diyerek sözlerini tamamladı. (İHA)
 

Türkiye'nin EURO 2020 grubu (A Milli Takım EURO 2020 rakipleri)


Türkiye'nin merakla beklediği EURO 2020 kura çekimleri ihtişamlı bir törenle gerçekleşti. A Milli Takım'ın 2020 Avrupa Şampiyonası'nda mücadele edeceği grup ve ülkeler belli oldu.

TÜRKİYE'NİN A GRUBUNDAKİ RAKİPLERİİtalya
İsviçre
Galler

TÜRKİYE'NİN EURO 2020 FİKSTÜRÜ

12 Haziran: Türkiye - İtalya (Roma)

17 Haziran: Türkiye - Galler (Bakü)

21 Haziran: İsviçre - Türkiye (Bakü)

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"