comScore

Şenol Güneş'e göre İzlanda mağlubiyetinin sebepleri

12 Haziran 2019, Çarşamba 00:09
Şenol Güneş'e göre İzlanda mağlubiyetinin sebepleri

Euro 2020 elemelerinde A Milli takım deplasmanda İzlanda'ya 2-1 mağlup oldu. Maçın ardından teknik direktör Şenol Güneş açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena - A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş, İzlanda'ya karşı 2-1 kaybettiğimiz maçın ardından açıklamalarda bulundu. 


İzlanda 2-1 Türkiye Şenol Güneş'in basın toplantısı


"MAÇA ÇOK TEDİRGİN BAŞLADIK"

Umutlu geldik, umudumuz vardı. 3 puan alabilir miydik? Alabilirdik. Düşünce oydu. Yorgunluk var ama moral üst seviyedeydi. 3 puan alabilirdik. Düşüncemiz oydu. Maça başladığımızda tedirgindik. İlk 30 dakika bunu yaşadık ve rakip de bunu iyi kullandı. Onlar da kontrollü başlamıştı ama çok kolay top kaybettik. Duran toptan yediğimiz goller rakibi avantajlı duruma geçirdi. Son 10-15 dakika dengeyi sağladık. İkinci yarıda da pozisyon bulmak için gayretliydi. 
"EURO 2020'YE GİDECEĞİZ"

Yarış devam ediyor. Oyuncularımız iyi niyetli ve gayretli ama dediğimiz gibi Euro 2020'ye gideceğiz. O gücümüz de var. İnşallah bundan sonraki maçlarda istediğimiz sonuçları alacağız. 

"FİKSTÜR VE ALEYHİMİZE OLAN ŞARTLARA RAĞMEN DAHA İYİ TAKIMIZ, KAZANMALIYDIK"

Bizim rakibimiz İzlanda. Tersi olsa ve İzlanda'yı yensek daha iyiydi. Tabi Fransa maçından sonra 6.5 saatlik İzlanda yolculuğu ve buradaki fikstür aleyhimizeydi ama tüm bu şartlara rağmen kazanmalıydık. Biz daha iyi takımız çünkü. Şartlar ne olursa olsun 30 dakikadan sonra tüm oyuncular gayretliydi."

Milli Takım Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArana Haber Turu (5 Aralık 2019)