comScore

FutbolArena TV

Şenol Güneş: ''Zor oldu ama galibiyeti hak ettik''

25 Nisan 2017, Salı 01:55

FutbolArena - Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Adanaspor maçının ardından açıklamalarda bulundu. 

"POZİSYON ANLAMINDA ÜSTÜNDÜK"

"Hep bir slogan ve peşin hüküm derler. Rakibin durumuna bakmadan maça bakalım. Karşımızda dirençli ama yumuşak bir takım vardı. Öndeki oyuncuları da iyi oyunculardı. Adanaspor motivasyonlu geldi. Böyle bir maçta biz öne geçtik. 2 golde de hatalarımız var. Rakibe uzak kaldık ve oynama şansı verdik. Az pozisyonda 2 gol yedik. Çok pozisyonda az gol attık. Aslında pozisyon olarak üstündük. Ancak rakibi ezme konusunda, baskılı oynama konusunda söylerseniz o zaman her zaman mükemmel olursunuz. Tempolu ve iyi oynamak pasın iyi olması gerekiyor. Ancak bunu kesik kesik yaptık."

"İYİ OYNAYANLAR DA OLDU, KÖTÜ OYNAYANLAR DA..."

"Bugün iyi de oynayanlar oldu, yanlış da oynayanlar vardı. Futbola bütün olmak bakmak lazım. Rakibin direncini kıramadık. 2-1'den sonra 3'ü bulamadık. Önde olmak da baskı veriyor ve biz bunu yaşadık."

"OYUNU BIRAKANLAR OLDU"

"Aboubakar golden sonra silik kaldı. Ancak buna rağmen ara ara iyi işler yaptı ama daha fazla oyun içerisinde olmalıydı. Tolgay daha olumlu işler yaptı mesela. Oynamayanların da katkı vermesi lazım. Bugün onu gördük. Zor bir dönemden geçtik. Avrupa'da zorlu maçlar oynadık. Bütün söylemlere rağmen bu maçın konsantrasyonu düşük olabilir. Maç içerisinde fiziksel boğuşmalarda da oyunu bırakan onlar oldu bizden. Faul mü değil mi diye. Bunu hakemin kararlarını tartışmak için söylemiyorum ama genel anlamda böyleydi. Adanaspor fiziksel anlamda diri bir görüntü verdi."

"7 PUANLIK FARK ÖNEMLİ DEĞİL"

"7 puanlık fark falan bunlar önem değil. Bu maç bitti. Şimdi Başakşehir ile oynayacağız. Rakibin durumu, bizim durumumuza bakacağız. Ancak oynadığımız oyun kendi oyunumuzun altında mı değil mi ona bakacağız. Bugün mesela eksiklerimizi gördük ama buna rağmen rakipten de üstündük. Beklenti fark yapmak olunca eleştiri olabiliyor."

Beşiktaş Videoları