comScore

Şenol Güneş TRT Spor'da: 'Ben yabancı futbolcuya karşı değilim'

29 Ağustos 2020, Cumartesi 18:01
Şenol Güneş TRT Spor'da: 'Ben yabancı futbolcuya karşı değilim'

Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş, TRT Spor'a konuk oldu. 

FutbolArena - A Mili Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş, gündemle ilgili açıklamalarda bulundu. 

"ÜRETİM OLMADAN TÜKETİM OLMAZ"
Üretim olmadan tüketim, yarışma olmaz. Şu anda ülkemizde oyuncusu sayısı bakımından ürettiğimiz oyuncu sayısı fazla var mı? A takımlarda olacak. Genç takımlarda olacak. Ben herkesi dinliyorum. Sayıda az olduğunu düşünüyorum. Neden az? Çok basit. Siz üretmiyorsunuz, tüketiyorsunuz. Kulüp yapıları üretime müsait mi? Hayır değil. Altınordu yapıyor ama onları da harcıyoruz. Üreteni de korumuyoruz. O da tükenecek. Sonra bütün kulüpler tükenecek. 

"NAPOLİ MAÇINDA YABANCI OYNATTIM AMA O DÖNEM GENÇ OYUNCULARI DA A TAKIMA ÇIKARDIM"

Yabancı konusunda bu işin ekonomik tarafı var. Türk oyuncular çok pahalı. Niye? Az olduğu için pahalı. Yokluktan varlık çıkarıyoruz. Çıkan oyuncular var. Merih nereden çıktı? Fenerbahçe'nin altyapısından. Fenerbahçe'den o günkü koşullar itibariyle yrut dışına gitti. Bir yere geldi. Beşiktaş - Napoli maçında oynattım. Ancak transferin son gününü beklediğimiz için aşağıdan altyapıdan oyuncuları da aldık. Genç takımdan oyuncuları da aldım. 

"BEN YABANCI FUTBOLCUYA KARŞI DEĞİLİM"

Bakın ben yabancı futbolcuya karşı değilim. Ben başkana da söyledim tüm fikirlerimi. Ben yerlinin üretilmesini istiyorum. Yerli futbolcu üretilmesi için yabancıya futbolcuya kriter getirilmeli. Yoksa ben yabancı futbolcuya karşı değilim.

"FERDİ'YE DAVETİMİZİ YAPTIK AMA TEREDDÜTLERİ VAR"

Ferdi ile 2 gün önce görüştüm. Tereddütleri var. Nerede oynayacağım, nasıl yapacağım şeklinde. Konuşabilir tabii. Ben halkın içindeyim. Oyuncunun yanındayım. Sağ olsun Emre Belözoğlu da yardımcı oldu. Başkan da aradı. Ferdi'yi bir başka oyuncunun üstüne veya altına koyamam. Benim için her oyuncu aynıdır ama bir rekabet vardır. 

"BURAK YILMAZ'IN TRANSFERİ DERSTİR"

"Burak Yılmaz, 35 yaşında Lille'e gitti. Biz 35 yaşındaki oyuncuları alırdık. Bu derstir! Bir dönem Burak Yılmaz'ı yok edilmeye çalışılıyordu. Dikkat edin tartışılmıyor, yok sayılıyordu. Türk oyuncuların yanlışı var mı? Var. Ama hemen yok ediyoruz.

"MERT GÜNOK BİRİNCİ KALECİMİZ AMA UĞURCAN DA MUHTEŞEM KALECİ"

Mert Günok birinci kalecimiz. Ancak Uğurcan Çakır da olağanüstü bir kaleci. Muhteşem oynuyor. Türkiye'nin üstünde bir kaleci olduğunu düşünüyorum.

Milli Takım Haberleri FutbolArena'da!

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!