comScore

Şenol Güneş: 'Kötü oyun, kötü skor, hazır değiliz!'

04 Eylül 2020, Cuma 00:34
Şenol Güneş: 'Kötü oyun, kötü skor, hazır değiliz!'

Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş, Macaristan maçı sonrası açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena - UEFA Uluslar Ligi'nde A Milli takım, Macaristan'a 1-0 mağlup oldu. Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş maçın ardından açıklamalarda bulundu. 

"RAKİBİN AGRESİF OYUNUNA CEVAP VEREMEDİK"
Maça başlarken düşüncelerimizi çoğunun olmadığını gördük. Rakibin genel olarak teknik kapasite ve oyuna hakim olma özelliği var ama daha yumuşak takımdı. Ancak bugün agresif oynadılar. Agresif oyuna cevap veremedik. Hem savunmada, hem de topu iyi kullanarak başarılı oldular. Hem ofansif, hem defansif olarak düşündüğümüz oyun sahada yoktu. 

"BARAJI KURARKEN BİLE İŞTAHLI DEĞİLDİK"

Biz kendi oyunumuzun altında oynadık. Heyecan, coşku ve mücadele beklerken hiçbiri olmadı. Her anlamda olumsuz bir maç oldu. Baraj kurarken bile geriye gidişte iştahlı olarak hazır değildik. Hakem gelip çizgiyi çizdi. Oyundan bu denli koptuk. 

"BELKİ DE EN İYİ PERFORMANSI SERGİLEYEN UĞURCAN ÇAKIR'DI"

Üç gün arayla bu maçları oynamak kolay değil. Tekrar değerlendirme yapacağız. Görmemiz gereken oyuncular arasında görülebilecek en iyi maç buydu. Sadece yeni gelenlerin ve ilk defa oynayanların değil, takım olarak kötü oynadığımız için bireysel eleştiriyi doğru bulmuyorum. Belki de en çok görevini yapan golü yemesine rağmen Uğurcan Çakır'dı. Takım olarak genel anlamda iyi değildik. Üretken olamadık." 

Milli Takım Haberleri FutbolArena'da!

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!