comScore

FutbolArena TV

Şenol Güneş: "Kadroda çok fazla değişiklik yapmayı düşünmüyorum"

24 Aralık 2019, Salı 23:45

Milli Takım teknik direktörü Şenol Güneş Trtspor'da katıldığı programda açıklamalarda bulundu.

"Yarını daha iyi yapmamız lazım"

Bugünü dünden daha iyi yaptık. Bugün dünden daha mutluyuz ama yarını da daha iyi yapmamız lazım. Sorumluluklarımız var. Organizasyonumuzun büyük bölümü belli. Sadece bir hazırlık maçımızın günü belli değil.

Andorra maçını çok zor ama Fransa maçını da kolay kazanmıştık. Futbol ilginç bir oyun. Biz duygusunu herkes kesime aşılayan bir grupla yola çıktık. 

Taraftarlarımızın zaman zaman üzüldüğü dönemler de oldu. 

"2 takım çalıştırmaya sıcak bakmıyordum"

Bu işe başlarken aslında ben iki takım çalıştırmaya sıcak bakmıyordum. Her ne kadar istemesem de Türk olarak böyle bir göreve de gitmek durumunda kalabiliyorsunuz. Benim burada olmamı istemeyenler de bu durumu benim aleyhime kullandılar. Burada devletimize de yardımları için teşekkür ediyorum. Benim için imza atıp atmamak önemli değildi, imza attığım güne kadar da aynı heyecanla çalıştım. İnsan çok isterse başarır. Disiplini ve çalışmayı bırakmadık. Bu öyle bir dönemdi.

"Tecrübeyi zorlanarak ve kaybederek yaşadık"

Futbol adına uç noktaları yaşadık. Fransa'yı yendik, 3 gün sonra da İzlanda'ya kaybettik. Bütün bunları aşama olarak geçmek bir tecrübeydi. Kazandıklarınız değil, kaybettikleriniz size tecrübe yaşatıyor. Arnavutluk ve Andorra maçları da İstanbul'da 1-0 bitti. Zorlandık. Bunlar da ayrı bir tecrübeydi. Zorlukları yaşamadan hedefe gidemezsiniz. Engelleri basamak olarak görmeniz lazım. Düşme imkanınız var ama kalkmasını da bilmeniz gerekir.

VİDEO ÖNERİLERİ