comScore

Şenol Güneş: 'Futbolun talihsiz taraflarını yaşıyoruz'

02 Eylül 2021, Perşembe 00:20
Şenol Güneş: 'Futbolun talihsiz taraflarını yaşıyoruz'

A Milli Takım, Dünya Kupası Elemelerinde Karadağ ile 2-2 berabere kaldı. Teknik Direktör Şenol Güneş, Karadağ maçının ardından 

FutbolArena - A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş, Karadağ ile 2-2 berabere biten maçın ardından açıklamalarda bulundu. 

"İLK YARIDA YEDİĞİMİZ GOL"
Oyun kontrolünü tamamen ele geçirmiştik. Skor üstünlüğü, pozisyon üstünlüğü. İlk yarıyı farklı bitirmemiz gerekirken yediğimiz bir gol var.

"DAHA FAZLA PAS YAPABİLMEK İÇİN ORKUN'U ALDIK"

Daha farklı kazanmamız ve daha fazla gol atmamız gereken maçta berabere kalmak üzüntü verici. Daha çok pas yapmak amacıyla Orkun'u aldık. Kenan ve Okay sakatlık sebebiyle çıktı.

"DAHA FAZLA GOL ATMAMIZ GEREKEN MAÇTA BERABERE KALDIK"

Düşüşler yaşadık ama belli bölümlerde oyun üstünlüğü bizdeydi ve genele bakarsak pozisyon üstünlüğü bizdeydi. Daha fazla gol atmamız gereken maçta berabere kaldık. İhtiyacımız olan dönemde berabere bitirmek üzüntü verici.

"YABANCI SINIRI SORUSUNA YANIT"

Yabancı sınırı konusunda TFF ve başkan orada. Arayıp herkes fikrini söyleyebilir. Bana göre Türk futbolunun şu anki tek sorunu yabancı, yerli değil. Ancak günümüzün konusu değil bu. Ben ilk geldiğimde fikrimi söyledim zaten .

Milli Takım Haberleri FutbolArena'da!

20 TL DEĞERİNDE BİLYONPUAN'I HEMEN AL!