comScore

Şenol Güneş: 'Dünya Kupası için herkesi yenmek zorundayız'

07 Aralık 2020, Pazartesi 23:19
Şenol Güneş: 'Dünya Kupası için herkesi yenmek zorundayız'

A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Şenol Güneş, 2022 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri eşleşmelerini yorumladı.

FutbolArena - A Milli Futbol Takımı'nın 2022 FIFA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri'ndeki rakipleri belli oldu. İsviçre'nin Zürih kentinde çekilen kura çekiminde ay-yıldızlılar, G Grubu'nda Hollanda, Norveç, Karadağ, Letonya ve Cebelitarık ile eşleşti. Kura sonrası A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Şenol Güneş, TRT Spor'a bağlanarak değerlendirmelerde bulundu.

"HOLLANDA VE NORVEÇ İLE ÇEKİŞECEĞİZ"
"Kura bir şans işi. Önemli olan iyi değerlendirebilmek. Hayırlı olsun. Uzun zamandır katılmadığımız Dünya Kupası'na katılmak için çalışmak gerekir. Tüm takımlar güçlü. Burada seri başlar ve 2 ve 3 torba önemliydi. Letonya'ya daha önce kaybettik. Cebelitarık ile hiç oynamadık. Çekişeceğimiz takımlar Hollanda ve Norveç gözüküyor. Bütün maçları kazanmak için sahaya çıkacağız."

"AŞAĞI YUKARI KADROMUZ BELLİ"

"Hedefimiz Dünya Kupası'na katılmak. Hollanda ve Norveç güçlü takım. Mart ayında üç maçımızda resmi olacak. 5 takımlı gruplar 2 resmi bir hazırlık maçı olacak. Şimdi rakipler hakkında bilgiler toplayacağız, analiz yapacağız. Aşağı yukarı kadromuz belli. İyi bir oyuncu grubumuzla iz bırakmak için bu gruptan çıkmaya çalışacağız."

"HERKESİ YENMEK ZORUNDAYIZ"

"Biz kendi gerçeğimizi göreceğiz. Bir level atlamak durumundayız. Kendi gücümüzü kullanacak yapıda tüm rakiplerimizi yenmek için sahaya çıkacağız. Sevimli, tutkulu, çalışkan bir takım olurken ülkemizi de iyi tanıtmak işitiyoruz. Bu yola girdik bu yolun sonu da aydınlık olsun. Eğer Dünya Kupası'na gitmek istiyorsak, herkesi yenmek zorundayız."

CENK TOSUN: "EN KÖTÜ İHTİMAL İKİNCİ OLMAK İSTİYORUZ"

"Birinci torbadan kimi çeksek zor olacaktı. Hollanda da yeni yapılandırma içinde olan bize benzer bir takım. Zamanında Hollanda'yı yendik umarım yine yeneriz. 3. torbadan biraz zor takım çektik; Norveç. Konsantremizi koyarsak guruptan birinci veya ikinci çıkarak, Dünya Kupası'na gideceğimizi düşünüyorum. Kimseyi küçümsemek istemiyoruz grupta. Ama Hollanda, Norveç ve bizim aramızda mücadele geçecek. Yurtiçinde yurtdışında iyi takımlarda oynayan futbolcularımız var. Abi-kardeşliğin olduğu iyi bir havanın olduğu bir takımız. Gruptan birinci çıkmak istiyoruz olmadı ikinci çıkarak play-off oynamak istiyoruz."

Son dakika Milli Takım Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"