comScore

FutbolArena TV

Şenol Güneş: ''Büyük olmak dışında büyük kalmak önemli.''

15 Mart 2017, Çarşamba 19:21

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, UEFA Avrupa Ligi'nde Olympiakos ile oynanacak maç öncesinde takımın son durumunu basın mensuplarına aktardı. 

"ÇEYREK FİNALİ İSTİYORUZ"

"Seyircimiz önünde güzel bir oyunla iyi sonuçla ayrılmak istiyoruz. Çeyrek finale gidebilmek için bu adımı atmak zorundayız. Bu maçın sonunda her şey belli olacak. İlk maçta aldığımız sonuç tabi iyi sonuç ama yeterli değil. Kazanmak istiyoruz. Galibiyetle turu geçmek bizi sevindirir, mutlu eder. Çeyrek finali yakalama heyecanı herkeste var. Bizim oyuncumuzda da var. Bu sorumluluğu taşıyoruz ama işimizin de kolay olmadığını biliyoruz. Güçlü, deplasmanda daha rahat oynayabilen bir takım."

SAKATLIKLARIN SON DURUMU

"Tolgay cezalı. Marcelo ve Babel'in durumları da bugün ve yarın bakıp karar vereceğiz. Marcelo'nun sakatlığı önemli. Tosic ayağına darbe almıştı. Dikişten dolayı etkilendi ama durumu iyi. Dün idmana kısmen katıldı. Marcelo ayrı çalışacak. Hiçbir oyuncumuza olumsuz bakmıyoruz. Bütün oyuncularım elinden geleni yapıyor."

"HENÜZ ONLARIN TAKDİRİNİ KAZANACAK BİR ŞEY YAPMADIK"

"Madem ki bu işi yapıyoruz. En iyisi olabilmemiz için çalışmamız gerekiyor. Şahsıma ve takımıma gelen övgülere teşekkür ediyorum ama henüz onların takdirini kazanacak bir şey yapmadık. Büyük olmak dışında büyük kalmak önemli. Olympiakos maçında alınacak galibiyetle önemli artı değerler kazanacağımıza inanıyoruz. Oyuncularım hazır."

"KENDİ OYUNUMUZU OYNARSAK İŞLER KOLAYLAŞIR"

"Genel oyun karakterimizin dışına çıkmak mümkün değil. Kendi oyun karakterimiz var. Kompakt oynamaya çalışacağız. Genelde bunu yapıyoruz ama zaman zaman da eksik kaldığımız yönler oldu. Rakibin dışarıda daha iyi oynadığı ve rahat goller attığı konusuna katılıyorum. Zor maç olacağını hep söyledim. Bizim oyunumuz ne kadar iyi olursa, işler o kadar kolaylaşır."

Şenol Güneş'ten UEFA Avrupa Ligi'nde final sözleri


Tecrübeli teknik direktör UEFA Avrupa Ligi'nde 4 takımla birlikte şampiyonluk adayları hakkında gösterilmesine esprili bir yanıt verdi. Şenol Güneş, "Yorumcuların, uzmanların bir takım veya oyuncuyla ilgili övgü yapması sevindirici ama bizim işimiz o değil. UEFA'da 4 takım arasında göstermişken, keşke şampiyon gösterselermiş. Tabi bunlar işin sohbet kısmı. Final diyorlar ama önce bir çeyrek finali görelim. Sonrası Allah kerim. Uzağa bakarken önümüzü görmemiz gerekiyor. Ülkemizde bizimle ilgili çok şey yazılıyor. Bir kötü sonuçta tam tersi yazılıyor. Zemin hazırlanıyor sanki."

SÜREKLİ GÜNCELLENMEKTEDİR...

Beşiktaş Videoları