comScore

FutbolArena TV

Şenol Güneş: "Almanya'dan etkilenen bir ülkeyiz"

06 Ekim 2020, Salı 21:42

A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş, Almanya ile oynanacak olan özel maç öncesinde basın toplantısında açıklamalarda bulundu. 

"OLMAYAN GÖRÜŞMELER YAPMAYA ÇALIŞIYORUZ"
Olağanüstü dönemlerden geçiyoruz. Oldukça uzun süre. Belki daha da uzun sürecek gibi görünüyor. Pandemi gölgesinde futbol oynamaya, olmayan görüşmeler yapmaya çalışıyoruz. Konuşmanın zor olduğu yerde futbol oynamak daha da zor. 

"HEM ÜRETEN, HEM YARIŞAN ÜLKE OLMAK İSTİYORUZ"

Geçmişte teknik direktör yardımcıları daha sonra teknik direktör oluyor. Okul gibi. Almanya, kendi ürettiklerini pazarlayıp uyguluyor. Teknik Direktörleri tamamen Alman. Biz de yeni hamle yapmak durumundayız. Beklentimiz Dünya Kupası'na katılmak. Hem üreten, hem yarışan bir ülke olmak istiyoruz. 

"ALMANYA'DA ÇOK İNSANIMIZ VAR"

Şu anda Almanya'da çok insanımız var. Burada çocuklarımız doğdu, büyüdü. Bir kısmı Türk Milli Takımı'nda oynuyor. Bazıları yarın ilk defa Almanya'ya karşı oynayacak. Kaderin cilvesi. Güzel olmasını diliyorum. Beklentim o. Fair play içerisinde güzel bir maç olmasını bekliyorum."

"RUSYA MAÇINI DÜŞÜNEREK KADRO YAPACAĞIM"

"Çok maç oynayan veya hiç maç yapmadan gelen oyuncularımız oldu. Dolayısıyla sıkıntıları olan arkadaşlarımız var. Yarına bazı değişiklikler yapmak durumundayım. Rusya maçını düşünerek kadroyu yapacağım. Ancak yarınki 11'de oynayacak arkadaşlarımız da milli takım oyuncuları."

VİDEO ÖNERİLERİ