comScore

Şenol Güneş: '9 ay oldu, 9 doğurduk ve bir çocuk oldu"

14 Kasım 2019, Perşembe 23:35
Şenol Güneş: '9 ay oldu, 9 doğurduk ve bir çocuk oldu

Millİ Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş, İzlanda maçının ardından açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena - Euro 2020 elemelerinde İzlanda ile golsüz berabere kalan milli takımımız turnuva biletini aldı. Maçın ardından Şenol Güneş açıklamalarda bulundu.


Türkiye 0-0 İzlanda Şenol Güneş'in maç sonu açıklamaları 


"9 AY OLDU, 9 DOĞURDUK VE ÇOCUK OLDU. BU ÇOCUĞA İYİ BAKMAMIZ LAZIM"

Hedefe ulaşmak önemliydi. Bir hayalimiz vardı ülke olarak. Bunu başardık. Mart ayında başladık ve 9 ay oldu. 9 doğurduk ve sonra çocuk oldu. Bu çocuğa iyi bakmamız lazım. 
"MÜKEMMELİ İSTEMEK HEPİMİZİN ARZUSU"

Bugün zor bir maçtı. Rakip son gücüyle, fizik gücünü de iyi kullanarak baskı yapmaya başladı. Euro 2020'de başarılı olmaya çalışacağız. Turnuvalara katılmak için yeniden Türk futbolunu ele almamız gerekiyor. O yüzden bu çocuğa iyi bakmamız lazım. Futbol ülkemizde seviliyor. Konuşmalarımızı ve tartışmalarımızı futbola odaklı yaparsak daha iyi olur. Mükemmeli istemek hepimizin arzusu ama ona ulaşmak hepimizin arzusu. 

"İSTANBUL'DA 3 MAÇ OYNADIK"

İstanbul'da üç maç yaptık. Taraftarın A Milli Takım ile bütünleşmesini sağlamaya çalıştık. Bugün ilk defa gol atamadık. Netice itibarıyla Euro 2020'ye gitmek önemliydi, rakibin son şansıydı.

"NESİLLERİ YETİŞTİRMEK ÖNEMLİ"

Bir nesil gelsin bizi kurtarsın yerine, o nesilleri daha iyi hale getirmek için bir döneme girdik. Kişilerin tek başına yapacağı bir iş değil bu. Hep birlikte yapacağız. Fikir jimnastiği olmalı. Bu ülke bizim. Düşüncemizi birlikte ortaya koymalıyız. Futbol buna vesile oldu. Ben mutluyum. Gelenler de mutlu. Bu mutluluğun devam etmesi için daha çok çalışmalıyız. 

"AVRUPA ŞAMPİYONASI ÖNEMLİ BİR SINAV OLACAK"

Avrupa Şampiyonası bu çocuklar için imtihan olacak. Kaybetmeyi öğrenecekler. Hep kazanarak değil, kaybederek de gelişirsiniz. Avrupa Şampiyonası'nda tecrübe kazanırsak Dünya Kupası'nda yukarılara çıkmak daha kolay olacak bizim için. 

"CUMHURBAŞKANIMIZ YORGUN BİR SEYAHATTEN SONRA MAÇA GELDİ"

Cumhurbaşkanımız yorgun bir seyahatten sonra maça geldi. Bu bizim için ayrı ve motivasyon. İşçimiz, köylümüz, vatandaşımız nasıl heyecan hırsını duyuyorsa Cumhurbaşkanımız da öyle. Biz buyuz! Futbol böyle bir şey. Evet, Cumhurbaşkanlığı bir makam ama Cumhurbaşkanımız da futbolu seven bir insan, futbol adamı. "Terden su içindeydim. Soyunma odası havasızdı. Cumhurbaşkanımız da bizimle bekledi. Bizleri tebrik etti. Kendisine teşekkür ediyorum.

Milli Takım Haberleri FutbolArena'da!

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!