comScore

Galatasaray Galatasaray

Semih Kaya'dan ilginç istatislik

16 Şubat 2017, Perşembe 14:42
Semih Kaya'dan ilginç istatislik

Galatasaray'ın 25 yaşındaki savunma oyuncusu Semih Kaya, bu sezon forma giydiği 16 karşılaşmada hiç kart görmemesi dikkat çekti.

FutbolArena - Kayserispor mücadelesi sırasında Galatasaray taraftarları tarafından top ayağına her gelişinde ıslıklanan Semih Kaya bu sezon Spor Toto Süper Lig'de forma giydiği 16 karşılaşmada hiç kart görmedi.

Uzun süredir oynadığı futbol nedeni ile tartışılan ve yeteri kadar mücadele etmediği yönünden eleştirilen Semih Kaya, bu sezon Süper Toto Süper Lig'de oynadığı 16 karşılaşmada 1.337 dakika görev alırken, bu süre zarfında hiç sarı kart ve kırmız kart görmedi.
Son dönemlerde oynadığı kötü futbol ve sakatlıklardan dolayı Milli takımdaki ve Galatasaray'daki yerini kaybeden Semih Kaya'nın bu sezon hiç kart görmemesi, rakipleri ile yeteri kadar mücadele etmemesine bağlanıyor. 


Semih Kaya'nın Galatasaray kariyeri


2011- 2012 Sezonunda Fatih Terim tarafından forma şansı verilen Semih Kaya bu süre zarfında Galatasaray'da 191 karşılaşmada görev alırken, 5 kez ağları havalandırdı, 5 kez gol pası verdi. 25 yaşında Galatasaray alt yapısından yetişen Semih Kaya Türkiye A milli takımı ile 23 kere milli oldu 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"